Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

DA LI JE TO PRIMIRJE? Zelenski: Rusija na Uskrs izvršila 46 vazdušnih napada i 900 granatiranja Ukrajine

20.04.2025. 17:32 17:37
Piše:
Izvor:
Tanjug
uskrs
Foto: Tanjug (Andriy Andriyenko/Ukraine's 65th Mechanized Brigade via AP)

KIJEV: Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski rekao je da je Rusija danas do 16 sati po lokalnom vremenu, prema izveštaju vrhovnog komandanta ukrajinske vojske Oleksandra Sirskog, izvršila 46 vazdušnih napada i 900 granatiranja.

Zelenski je napisao na platformi Iks (Xda su ruske snage danas upotrebile 400 dronova za napade na Ukrajinu. 

Ukrajinski predsednik je naveo da su ruske snage prekršile uskršnje primirje u regionu Donjecka i Kurske oblasti u Rusiji.

"Na Toreckom pravcu (u Donjecku) naše trupe su nažalost pale u rusku zasedu. Neki vojnici su poginuli", naveo je Zelenski.

On tvrdi da je ovaj Uskrs jasno pokazao da Rusija "odugovlači rat" i da je za postizanje primirja "potreban pritisak na Moskvu".

Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je danas da su ukrajinske oružane snage više puta prekršile prekid vatre od početka uskršnjeg primirja koje je proglasio ruski predsednik Vladimir Putin.

Dvoje dece i žena ranjeni su danas u selu Nečajevka u ruskoj Belgorodskoj oblasti u napadu ukrajinskog drona, saopštio je načelnik regiona Vjačeslav Gladkov.

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar
(VIDEO) UKRAJINA NA VASKRS PREKRŠILA PREKID VATRE Izveli razorni udar na Donjeck, ruska vojska poštovala primirje POGLEDAJTE PRVE SNIMKE
najnovija vest opsta 2

(VIDEO) UKRAJINA NA VASKRS PREKRŠILA PREKID VATRE Izveli razorni udar na Donjeck, ruska vojska poštovala primirje POGLEDAJTE PRVE SNIMKE

20.04.2025. 09:11 09:15