OGLASIO SE GORAN KARADŽIĆ, GENERALNI DIREKTOR RTV: Milošću otmičara omogućeno zaposlenima koji su završili svoju smenu da napuste zgradu i odu kućama, maltretiranje se nastavlja!
Generalni direktor Radio-televizije Vojvodine Goran Karadžić saopštio je da su sinoć, nakon završene smene, zaposleni na televiziji napustili zgradu.
Njegovo saopštenje prenosimo u celosti:
-U očekivanju osuđujuće reakcije domaćih i međunarodnih novinarskih udruženje povodom blokade zgrade RTV Vojvodina obaveštavamo javnost da je milošću otmičara omogućeno zaposlenima koji su završili svoju smenu da napuste zgradu i odu kućama. Maltretiranje se nastavlja, uništava se scenografija odložena van zgrade, neizvesno je da li će zaposleni sutra moći da neometano uđu u zgradu i ostvare svoje pravo na rad. Iz zgrade koju otmičari i dalje drže pod opsadom, generalni direktor Radio-televizije Vojvodina Goran Karadžić- stoji u saopštenju.
Podsećamo, zgrade RTS i RTV su sinoć blokirane od strane studenata blokadera, a Karadžić je istakao da su "oteti".
-Ono što se večeras događa ima svoje, a to je terorizam. Kidnapovala nas je grupa vandala koji sebe nazivaju studentima i zbog kojih će večeras neka deca zaspati u strahu jer im se mama ili tata neće vratiti s posla- napisao je sinoć direktor RTV.