Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

24SEDAM: TERORISTA PODRŽAVA "STUDENTE" U OBOJENOJ REVOLUCIJI: Kako Aljbin Kurti prenosi decenijsko iskustvo rušenja srpske države svojim kolegama

05.01.2025. 18:08 18:12
Piše:
Izvor:
24sedam
Youtube prinstcrin/Glas Amerike VOA
Foto: Youtube prinstcrin/Glas Amerike VOA

Kurtijeva "borba" je počela u oktobru 1997. godine kada se istakao kao jedan od organizatora pobune na Prištinskom univerzitetu.

Podrška "studentima" u Srbiji koji dva meseca pokušavaju da izvedu obojenu revoluciju svakodnevno stiže sa raznih, prema Srbiji, neprijateljski nastrojenih adresa, a u tom poslu se posebno ističe tzv. premijer "Kosova", narko-nedonoščeta duboke države, Aljbin Kurti, koji je još jednom, govoreći za medije hrvatske propagandne mašinerije, izrazio punu podršku obojenoj revoluciji u Srbiji.

- Studenti su ti koji predstavljaju subjektivnu intervenciju na javnu sferu gde simbolično diktator pada pre nego što se to desi i politički i fizički - istakao je Kurti.

Tri decenije rušenja srpske države u režiji šiptarskog teroriste

Iskustvo Aljbina Kurtija u "borbi za slobodu" pokazuje se kao izuzetno dragocen priručnik za "borbu" Dinka Gruhonjića, Mile Pajić, Pavla Cicvarića, Brajana Brkovića i Marinike Tepić u Srbiji danas.

Naime, Kurtijeva "borba" je počela u oktobru 1997. godine kada se istakao kao jedan od organizatora pobune na Prištinskom univerzitetu, koja je bila prethodnica oružanom ustanku terorističke OVK 1998. godine.

"Komandant" OVK Adem Jašari zajedno sa bratom Hamezom je likvidiran u antiterorističkoj operaciji srpskih bezbednosnih snaga u selu Donje Prekaze u opštini Srbica, što je označeno kao početak oružane pobude OVK na Kosovu i Metohiji.

Uloga mladog Aljbina Kurtija u toj pobuni široko je poznata na Kosovu i Metohiji, s obzirom na to da je nakon protesta u Prištini postao blizak saradnik Adema Demaćija, lidera političkog krila OVK u tom trenutku.

Ipak, veza Aljbina Kurtija i antisrpskih delova društva u Srbiji ogleda se u činjenici da protesta na Prištinskom univerzitetu u jesen 1997. godine ne bi bilo da se u Srbiji nisu dogodili "studentski" protesti u zimu 1996-1997. godine, što su protesti na koje se organizatori obojene revolucije danas u Srbiji često pozivaju kao "uspešne" i one koji su uzor današnjim "buntovnim studentima".

Tako "lupanje u šerpe, lonce i poklopce" '96-97 godine, čime se diče voditelji tajkunskih antisrpskih medija, prepričavajući iskustva "studentima" Mili Pajić, Pavlu Cicvariću, Nikoli Ristiću i Emiliji Milenković, prema iskustvu Aljbina Kurtija neminovno se pretvara u ispaljivanje bojeve municije u srpske policajce, graničare i vojsku, a što se završava Žutom kućom i etničkim čišćenjem dela srpske teritorije.

Ti protesti, koji su značili uvertiru za zločine OVK na Kosovu i Metohiji, ali i za NATO agresiju na SR Jugoslaviju, i kasnije rasparčavanje i uništenje države od strane "demokratskih" vlasti na čelu sa "studentskim" Otporom, izniklim iz obojene revolucije, bili su podloga Aljbinu Kurtiju i OVK za sve dalje aktivnosti separatističkog elementa.

Pravna država je hapsila i osudila teroristu, a antisrpska kolonija ga je pustila na slobodu

Uprkos jakom naletu koji je trpela srpska država tih godina, s jedne strane u centralnoj Srbiji od strane antisrpskih struktura pod kontrolom duboke države i "filantropa" Džordža Soroša i Rokfelera, s druge strane terorističkim radom šiptarske iredente, pravna država je uhapsila i osudila Kurtija na robiju.

Njega su tek nakon "oslobođenja" srpskog naroda od srpske države, nove "demokratske" vlasti oslobodile, a on se vratio u Prištinu, gde je organizovao partiju paravojnog karaktera po ugledu na OVK, "Samoopredeljenje".

Njegovom oslobađanju iz zatvora kumovale su direktno antisrpske vlasti, ali i elementi NVO društva plaćenog Soroševim i Rokfelerovim novcem, kakvo je Jugoslovenski komitet pravnika za ljudska prava (YUCOM), čija je predsednica, Biljana Kovačević Vučo u "oslobođenoj" Srbiji otvoreno radila na puštanju na slobodu šiptarskih terorista.

"Na oslobađanju Aljbina Kurtija iz požarevačkog zatvora dugo je bio angažovan Jugoslovenski komitet pravnika za ljudska prava. Predsednik tog komiteta, Biljana Kovačević – Vučo, pozdravlja odluku predsednika Koštunice, i ističe da se Kurti, zapravo, sam izborio za povratak na slobodu i odlazak na Kosovo", pisao je B92 te 2001. godine.

"Tu odluku predsednika Koštunice treba pozdraviti kao jedan mudar politički čin. Kurti je stvarno zavredeo da bude oslobođen iz zatvora, a između ostalog, to je jedan od uslova međunarodne zajednice koji je tražila od SRJ - da se oslobode svi politički zatvorenici. Aljbin Kurti nije hteo amnestiju, nije hteo da bilo ko drugi traži pomilovanje za njega, tako da je on sam sebi izgradio lik i na kraju je to dovelo do toga da on bude oslobođen kao jedan od pravih političkih zatvorenika. Aljbin Kurti je bio simbol i zato mislim da se više neće postavljati pitanje oslobođanja političkih zatvorenika albanske nacionalnosti iz zatvora u Srbiji", rekla je tada Biljana Kovačević Vučo.

Inače, njen komitet je otvoreno korisnik sredstava Fonda za otvoreno društvo Džordža Soroša, Rokfeler fondacije i agencije USAID, za promociju "slobode", "demokratije", "ljudskih prava" i slično.

Obojena revolucija u Srbiji na albanski pogon

Podrška koju je Aljbin Kurti uputio izvođačima obojene revolucije u Srbiji nije prvi takav slučaj, s obzirom na to da se "na stranu demonstranata", sa kojima od 1997. godine i "studentskih" demonstracija u Beogradu i Prištini ima iste sponzore i zaštitnike, stavio i sredinom decembra, kada je govorio da se "studentski" protesti u Srbiji dešavaju zbog "nedostatka vladavine prava".

Kurti je 90-ih rušio ustavno-pravni poredak Srbije 90-ih, učestvovao politički u zverskim ubistvima pripadnika srpskih bezbednosnih snaga i otmicama srpskih civila i preprodaji njihovih organa preko "Žute kuće", dajući direktnim izvođačima zverstava "demokratski" legitimitet, ali je sve to vreme održavao odlične kontakte sa organizacijama duboke države.

Naime, njegov rad sa već pomenutom organizacijom USAID, koja je sponzor komiteta koji ga je oslobodio iz srpskog zatvora, nastavljen je i nakon što je postao tzv. premijer nelegalnih institucija, što se ogleda u intenzivnim sastancima sa ambasadorkom USAID-a Elizabet Mekki, čime se javno hvalio. 

Na tom sastanku bila je prisutna i tzv. ministarka nelegalnih institucija za sektor ekonomije Artana Rizvanoli, a poveznica USAID sa ekonomijom tzv. Kosova desila se istovremeno sa ostvarenjem duboke veze sa ministarstvom finansija Albanije i ministrom Ervinom Metom.

Ervin Mete je, inače, vođa pokreta "Dosta!", tj. MJAFT, koji je u Srbiji postao široko poznat zbog istovetne simbolike sa "studentskim" protestima u Srbiji, krvave šake, koja je početkom 21. veka u Albaniji pokušavala da sruši legitimno izabranu vlast na "antikorupcijskoj" platformi.

Organizacija USAID Albania je tako istakla da je "ponosna što se nastavlja čvrsta saradnja".

Direktor USAID-a/Albanije Mišere Kavas i albanski ministar finansija Ervin Mete danas su napravili uzbudljiv novi korak u posvećenosti USAID-a putu Albanije ka evroatlantskim integracijama i pridruživanju EU! Direktor Kavas i ministar Mete potpisali su produžetak našeg sporazuma iz 2013. godine, koji će sada dovesti nove investicije od 97 miliona dolara i trajati do 2030. Od 1992. godine, USAID/Albanija je u Albaniju uložila više od 500 miliona dolara i ponosni smo što to nastavljamo tradicija u godinama koje dolaze!", naveli su oni povodom sastanka na društvenoj mreži Facebook.

24sedam

Izvor:
24sedam
Piše:
Pošaljite komentar