SVEŽE, VETROVITO JUTRO U toku dana porast temperature UVEČE NA SEVERU KIŠA
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), danas će biti umereno do potpuno oblačno, u toku dana mestimično s kišom, ponegde i sa kratkotrajnim pljuskom, a na planinama sa snegom, dok se u večernjim satima padavine očekuju samo na jugozapadu, jugu i jugoistoku Srbije.
Ujutru će duvati slab i umeren vetar, tokom dana jak i olujni, pretežno severozapadni, uveče u slabljenju.
Najniža temperatura biće od -1 do 5 stepeni, a najviša od 11 do 14 stepeni.
U toku noći uslediće delimično razvedravanje.
U Beogradu će biti pretežno oblačno, u jutarnjim i večernjim satima suvo, a u toku dana povremeno s kišom.
Ujutru će duvati slab i umeren vetar, tokom dana jak i olujni, pretežno severozapadni, uveče u slabljenju.
Najniža temperatura biće oko 5 stepeni, a najviša oko 13 stepeni. U toku noći se očekuje razvedravanje.
Od petka će, prema prognozi RHMZ, biti postepeno toplije. U petak (11. aprila) pre podne biće pretežno sunčano, posle podne se očekuje umereno naoblačenje, a severozapadni vetar će tokom dana ponovo biti u pojačanju.
Uveče na severu, a tokom noći u ostalim krajevima je najavljena kiša, na visokim planinama sneg.
U subotu (12. aprila) na severu će biti promenljivo oblačno i suvo, u ostalim krajevima pretežno oblačno, mestimično s kišom, a posle podne očekuje se prestanak padavina i delimično razvedravanje.