Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Tramp: Imam poverenje u saudijskog kralja Salmana

07.11.2017. 08:15 08:16
Piše:
Foto: Tanjug

VAŠINGTON:  Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da ima veliko poverenje u saudijskog kralja Salmana i krunskog princa Mohameda bin Salmana, reagujući nakon masovnih hapšenja zbog korupcije saudijskih pričeva i bivših ministara, poslanika i biznismena.

Tramp je na svom Tviter nalogu napisao da "oni tačno znaju šta rade" i da su nekih od tih ljudi, prema kojima su se strogo poneli, "muzli" državu godinama, preneo je Rojters.



Vlada Saudijske Arabije uhapsila je prošle nedelje 11 prinčeva i 38 bivših ministara, poslanika i biznismena.



Novoosnovani Komitet protiv korupcije u Saudijskoj Arabiji, koji je pratio hapšenja istaknutih prinčeva i visokih zvaničnika u toj državi, saopštio je da ima dokaz da je otkrivena široko rasprostranjena korupcija, javio je AP.



Odvojeno od toga, generalni tužilac Saud al Mojeb naveo je u saopštenju da će suđenja biti održana "u dogledno vreme", a da je istraga "samo početak vitalnog procesa koji će iskoreniti korupciju".

Piše:
Pošaljite komentar