SAD donirala Hrvatskoj neispravna oklopna vozila?
ZAGREB: Dve i po godine od isporuke, oko 70 oklopnih vozila tipa MRAP koje su SAD donirale Hrvatskoj leži odbačeno u Remontnom zavodu u Jankomiru, a razlog su oštećena stakla, objavio je "Jutarnji list".
Hrvatska mora za gotovo sva vozila da ugovori nabavku novih višeslojnih balističkih stakala, dodaje zagrebački list.
Kada su vozila 2014. stigla u Hrvatsku, visoki zvaničnici su tvrdili da ih samo treba ofarbati, neka od njih naoružati i da će biti spremna za korišćenje.
Tvrdilo se i da je na svakom vozilu pre isporuke odrađen redovni servis i da su otklonjeni svi eventualni nedostaci.
Međutim, dve i po godine kasnije, list postavlja pitanje da li su SAD poklonile Hrvatskoj neispravna vozila.
Navodi se da ministar odbrane Damir Krstičević nije odgovorio na pitanje da li se vozila na kojima je potrebno zameniti stakla smatraju neispravnim.
(Tanjug)