Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Borci blokirali Federaciju BiH, duge kolone vozila

28.02.2018. 22:02 22:05
Piše:
Foto: Klix.ba

SARAJEVO: U nekoliko gradova u Federaciji BiH od jutros su zbog protesta boraca blokirane saobraćajnice, zbog čega su nastale kilometarske kolone, a oni koji su po lošem vremenu putovali ili se vraćali iz Zenice, Tuzle, Sarajeva ili Mostara, ostali su zaglavljeni.

"Situacija je posebno alarmantna jer se u automobilima nalaze i deca, a temperatura je ispod nule", javili su federalni mediji. 



Blokada traje ceo dan, a niko od nadležnih nije se obratio borcima. U više navrata pokušano je da se probije kolona u Zenici i Tuzli, ali su borci sprečili prolaz. Borci koji protestuju naložili su vatre i pokušavaju da se ugreju, a meštani su im doneli ćebad, javila je regionalna tv N1. 



Predstavnici boračkih udruženja oborili su stablo na magistralnom putu M-17, na planinskom prevoju Ivan, kako bi sprečili učesnike u saobraćaju da silom prođu kroz blokadu. 



Magistralni put M-17 blokiran je i u Jablanici. Pre obaranja stabla na ulicu, jedan od učesnika u saobraćaju pokušao je na silu da prođe kroz blokadu, koju čini nekoliko stotina predstavnika boračkih udruženja. 



Na ovom lokalitetu nalaze se raspoređene jake policijske snage, a duge kolone automobila formirane su u oba smera.



Saobraćaj je u prekidu na raskrsnici magistralnih puteva M-4 i M-17 u mestu Karuše, u mestu Donja Golubinja kod Žepča, putu Sarajevo-Konjic, na petlji Šićki Brod u Tuzli, petlji Blatuša u Zenici i na Vogošćanskoj petlji u Sarajevu.



Na ulazu u tunel na Ivan-sedlu okupilo se 300 demobilisanih boraca, a tu su i relativno jake policijske snage, koje za sada samo nadgledaju proteste. 



Borci u FBiH traže da bude utvrđen borački dodatak i uspostavljen tačan registar boraca.



U blokadi učestvuju bivši borci iz Tuzlanskog kantona, Zvornika i okolnih mesta.

Piše:
Pošaljite komentar