Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Antikoronaši blokirali centar Beča

06.03.2021. 17:47 17:52
Piše:
Foto: Youtube Printscreen

BEČ: Oko 15.000 protivnika aktuelnih epidemioloških mera, kao i pristalice Slobodarske partije Austrije (FPO), blokirali su danas posle podne ulice centra Beča.

Iako je policija zabranila okupljanja, ipak je više hiljada ljudi izašlo na ulice da protestuje protiv mera zaključavanja.



Najpre su se okupili u centru Beča, odakle su pošli prema Prateru, gde je održan skup FPO, na kojem je govorio, između ostalih, i šef poslaničkog kluba slobodaraca Herbert Kikl.



Kikl je optužio vladu kancelara Sebastijana Kurca da "pleše na rubu ludila" svojim delovanjem.



Istakao je da je zabranjivanje demonstracija apsolutno antiustavno sa ciljem ućutkivanja neistomišljenika.



Austrijska policija bila je prisutna na ulicama sa velikim brojem svojih pripadnika, i u nekoliko navrata je rasterivala okupljene građane na više mesta, podnosila prijave, a više osoba je i uhapšeno, odnosno privedeno, među kojima i jedan od glavnih antikoronaša Martin Ruter.



Na skup u Beču brojni antikoronaši doputovali su autobusima iz raznih delova Austrije.



Policija je sve vreme apelovala na građane da ne prisustvuju demonstracijama koje nisu odobrene.



Zbog protestnih povorki privremeno je obustavljen i tramvajski saobraćaj u strogom centru grada.

Piše:
Pošaljite komentar