Zvezda ubedljiva protiv Zirke, het-trik Boaćija

10.02.2017. 16:33 13:52

Do vrha je naš šampion napunio mrežu Zirke 6:2 (4:1), ekipe koja u ukrajinskom prvenstvu zauzima osmu poziciju. Možda su izabranici trenera Miodraga Božovića bili i dodatno motivisani, jer je istog protivnika nedavno ubedljivo porazio i večiti rival Partizan.

Atomski fudbal odigrala je startna postava Zvezde u prvom poluvremenu: Manojlović - Petković, Frimpong, Al. Luković, Anđelković - Donald, Le Talek - Plavšić, Kanga (Milijaš), Ruiz (Milić) – Boaći (Pavkov).Ričmond Boaći nastavlja da rešeta mreže. Već u 7. minutu je reprezentativac Gane postigao gol. Posle dobre akcije je šutirao iz okreta i uspeo da pogodi mrežu rivala. Srđan Plavšić, koji je dobio prednost u odnosu na Milića, potvrdio je dobru formu golom u 22. minutu, kao i deset minuta kasnije još jednim pogotkom, nakon nadahnute akcije Kange i Donalda.Zirka je u 42. minutu smanjila rezultat. Posle loše reakcije odbrane Crvene zvezde strelac je bio Čičkov za 3:1.

Da će biti veliko pojačanje Zvezde Boaći je pokazao i u 44. minutu. Postigao je još jedan lep gol, ovoga puta glavom. Tu se priča o efikasnom napadaču ne završava, nakon što je Zirka smanjila vođstvo na 4:2 u 49. minutu, na scenu je stupio opet Boaći. Preciznim udarcem sa distance postigao je treći gol na ovom susretu za 5:2. Ubrzo je tamnoputi napadač otišao na zasluženi odmor, a šansu je dobio Pavkov. Konačni rezultat postavio je Milić nakon asistencije Anđelkovića.

Zvezda je već uhavtila takmičarski ritam, danas je očekuje i poslednji test protiv ruskog drugoligaša Volgara, dok je povratak u Beograd planiran za ponedeljak.