GOLOM SA POLA TERENA VATERPOLISTI SRBIJE SAVLADALI GRČKU I PLASIRALI SE U POLUFINALE OI Kapiten Nikola Jakšić potopio ,,Helene"

07.08.2024. 15:16 17:11
Izvor: Tanjug

Vaterpolisti Srbije savladali su Grčku u četvrtfinalu Olimpijskih igara sa 12:11 golom Nikole Jakšića u poslednjim sekundama meča.

Vodila se velika borba od prvog minuta, a Srbija je donekle uspela da parira centrima Grčke koji su najjače oružje ove ekipe. Nisu bili preterano efikasni ,,delfini", ali su održavali egal.

Drugi period počeo je sjajnom kombinacijom Ćuka i Mandića koji nam je doneo prvu prednost. Pred odlazak na odmor Srbija je zaigrala bolje i sjajnom defanzivom terala je protivnika na greške, ali nije uspela to da kazni.

U trećoj deonici razbranio se golman Srbije Radosav Filipović, ali su Grci ipak uspeli da naprave mini seriju i steknu prednost 7:6. Kada su napadi ,,delfina" bili pri kraju lopta je išla u ruke raspoloženog Dušana Mandića koji je, kao pravi lider imao rešenje. Razgoropadio se Dimitrios Skoumpakis i sa tri vezana gola doneo je  ,,helenima" gol prednosti pred odlučujućih osam minuta.

Najbolji strelac Srbije u dosadašnjem toku Oi Dušan Mandić zategao je levicu kako sam on to zna i doneo prednost 11:10 na manje od dva minuta do kraja četvrtfinala. Vlahopulos je izjednačio rezultat, a potom je kapiten Nikola prvim golom na utakmici postigao gol u poslednjim sekundama meča i poslao Grke kući.

Pobednik meča Amerika - Australija sutra će na megdan našim vaterpolistimau polufinalu. Meč se igra u petak od 14.35 sati ili od 19.35 sati.

V. Gvozdenović

Grčka – Srbija 11:12 (3:3, 2:3, 4:2, 2:4)

PARIZ: La difans arena. Sudije: Ome (Nemačka) i Franulović (Hrvatska). Igrač više: Grčka 10, Srbija 10 Peterci: Grčka 2 (2), Srbija 1 (1).

GRČKA: Zerdevas, Genidounias 1, Skoumpakis 3, Kalegoropulos, Fountulis 1, Papanastasiou 1, Gkilas 1, Kanakis, Papanikolau 1, Kakaris 1, Nokolidis, Vlahopulos 2.

SRBIJA: Filipović, Mandić 5, S. Rašović 2, Ranđelović, Ćuk, Dedović, Drašović, N. Jakšić, Vico 1, Ubović, P. Jakšić 1, V. Rašović 3, Mišović.