VATERPOLISTI NOVOG BEOGRADA POBEDILI RADNIČKI na startu finalne serije plej-ofa

19.05.2024. 22:03 22:12
Izvor: VK Novi Beograd/M.Todorović

Vaterpolisti Novog Beograda pobedili su Radnički rezultatom 14:13 i tako poveli 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa.

Gosti iz Kragujevca pružili su izuzetno snažan otpor, a ekipa trenera Živka Gocića tek u poslednjoj četvrtini obezbedila je važan trijumf.

Kragujevčani su tokom druge i treće četvrtine u nekoliko navrata imali dva gola prednosti, a domaći su tek u finišu treće deonice golom Alavara Granadosa uspeli da naprave preokret i stignu do vođstva (10:9).

Šapčani u prednosti u borbi za treće mesto

U prvom meču za treće mesto Šabac je pobedio Crvenu zvezdu sa 11:9, Partizan je u duelu za peto mesto bio bolji od Valisa 15:13 u gostima, a Vukovi su nadigrali Proleter u utakmici za sedmo mesto sa 16:10, takođe u gostima.

Iskustvo i kvalitet Novobograđana u poslednjem kvartalu došli su do izražaja, pa je ovosezonski osvajač Kupa i regionalne Premijer lige rešio meč u svoju korist, a odlučujući gol 34 sekunde pre kraja postigao je Granados, koji je sa tri pogotka bio najefikasniji u pobedničkom taboru. Novi Beograd je tako stigao na korak do odbrane titule u domaćem prvenstvu.

Finalna serija igra se na dve dobijene utakmice, a revanš je na programu u subotu 25. maja u Kragujevcu.

Novi Beograd - Radnički 14:13 (3:4, 3:3, 4:2, 4:4)

BEOGRAD: Bazen " Vlaho Bata Orlić". Sudije: Raković i Anđelić. Isključenja: Novi Beograd 9, Radnički 13.

Novi Beograd: Nićiforović, Martinović 1, Skumpakis , Granados 4, Ćuk 2, Pijetlović, Drašović 2, Jakšić 2, Perković, Filipović 1, Lukić, Vlahopulos, De Mikelis, Radulović 2.

Radnički: Virijević, Kojić, Stanojević 1, F.Janković 2,. Cvetanov, Gavrilović 1, Adeišvili, Dadvani 2, M.Janković 1, Vićković 3, Šulc 2, Pljevančić 1, Todorovski, Antić.

ŽIVKO GOCIĆ PRED START FINALNE SERIJE SUPRELIGE SRBIJE PROTIV RADNIČKOG: Ne bežimo od uloge favorita

17.05.2024. 17:40 17:43