SVETSKO PRVENSTVO U VATERPOLU U FUKUOKI: Srbija poražena od Španije

17.07.2023. 15:10 15:26
Izvor: Screenshot/ RTS

Vaterpolisti Srbije pretrpeli su poraz u prvom kolu D grupe na Svetskom prvenstvu u japanskom gradu Fukuoki od svetskih prvaka Španaca sa 16:14.

Igrali su "Delfini" sa puno oscilacija i vodili su samo na početku utakmice. Onda su Španci preuzeli konce igre u svoje ruke i do kraja držali prednost. Tek u finišu su popustili tempo što su naši vaterpolisti iskoristili da ublaže poraz. U pojedinim momentima se videlo da Srbija može dobro da odigra, kako u odbrani, tako i u napadu, ali prtavila je i mnogo grešaka, što je nedopustivo u duelima na ovom nivou.

Izabranici Uroša Stevanovića dobro su otvorili utakmicu i golovima Strahinje Rašovića poveli sa 2:0. Ali, onda je došlo do pada u igri našeg tima, a Španija koja se mučila prva četiri minuta uspela je da nađe pravi ritam i serijom od 3:0 Alvara Granadosa došla do preokreta. Ovim rezultatom se završila prva četvrina. Ali, serija Španaca nastavila se i u drugoj četvrtini, pa je ubrzo bilo i 7:2 za aktuelnog svetskog prvaka. Povratka nakon te serije nije bilo, iako je naša selekcija pokušala da uhvati priključak u nekoliko navrata.

Granados je nastavio da dominira, a dobro su ga pratili i ostali saigrači, za razliku od našeg tima, gde je u većem delu susreta odličan bio jedino Strahinja Rašović. Na kraju je to i odlučilo manjak raspoloženih šutera i raznovrsnost u napadu, kao i odbrana. Rašovića je jedino uspevao da prati kapiten Nikola Jakšić, a to nije bilo dovoljno da se nadigra svetski prvak.

Krajem treće deonice Srbija je ponovo uspela da uhvati priključak i smanji na "minus tri". I kada su mnogi očekivali da će možda i uspeti da sustigne raspoložene Špance, opet je usledio pad u igri "Delfina". To je rival iskoristio i sa brza tri gola došao do visoke prednosti od 16:10 sredinom četvrte četvrtine. Tada je sve bilo jasno, pa su Španci malo popustili ritam. Srbija je to uspela da iskoristi i ublaži poraz.

Srbija se sada okreće susretu sa Južnoom Afrikom, koji je na programu u sredu od 9 časova.

G. Malenović

Srbija - Španija 14:16 (2:3, 3:5, 5:5, 4:3)

FUKUOKA: Gradski bazen, gledalaca: 500, sudije: Kolombo (Italija) i Margeta (Slovenija). Igrač više: Srbija 9 (6), Španija 9 (6). Dva igrača više: Španija 1 (1). Peterci: Srbija 2 (2), Španija 1 (0).

SRBIJA: Mišović, Radulović 1, S. Rašović 6, Ranđelović 1, Lazić 1, Milojević, Drašović 1, Jakšić 4, Janković, Ubović, Vučinić, Martinović, Mitrović.

ŠPANIJA: Aguire, Munariz 1, Granados 5, Samahuja 1, De Toro, Larumbe, Famera1, Kabanjas, Tahul, Perone 4, Maljarah 3, Bustos 1, Lorio.

Rezultati prvog kola

A grupa: Kazahstan - SAD 5:18, Australija - Grčka 9:13.

B grupa: Kanada - Kina 13:10, Francuska - Italija 6:13.

C grupa: Argentina - Hrvatska 5:24, Mađarska - Japan 16:8.

D grupa: Crna Gora - Južna Afrika 35:10, Srbija - Španija 14:16.

Program u sredu

A grupa: Grčka - Kazahstan (10.30), SAD - Australija (13.30).

B grupa: Italija - Kanada (2), Kina - Francuska (3.30).

C grupa: Hravatska - Mađarska (5), Japan - Argentina (12).

D grupa: Španija - Crna Gora (6.30), Južna Afrika - Srbija (9).

Vaterpolisti Srbije danas startuju protiv Španije na Svetskom prvenstvu u Fukuoki

17.07.2023. 10:43 10:49