Superliga Srbije za vaterpoliste: Voša slavila u Kragujevcu

21.04.2018. 12:23 12:26
Izvor: Foto: F. Bakić/ Dragoljub Rogač

Vaterpolisti Vojvodine uspeli su da zabeleže još jednu pobedu u Superligi Srbije. U 4. Kolu savladali su Radnički u Kragujevcu sa 8:7.

Radnički je bio blizu iznenađenja protiv Vojvodine, ali su Novosađani smogli snage da ipak osvoje sav plen u Kragujevcu. U prvih osam minuta obe ekipe su postigle po jedan gol, a u drugoj deonici bolji su bili Kragujevčani. Najpre je Dino doneo prvo vođstvo domaćinu, a potom je Stanojević pogodio za „plus 2“. Ekipa Uroša Stevanovića imala je još jednom dva gola razlike, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 4:3.
Treća četvrtina pripala je gostima, koju su dobili rezultatom 3:0, pa su tako preuzeli vođstvo (6:4). Pokušavali su domaći da smanje zaostatak, ali je golman Vojvodine Filipović bio siguran. Ipak uspeo je Radnički sredinom poslednjeg perioda da stigne do 6:6, ali su iskusniji gosti na kraju stigli do bodova.
G. M.

Radnički – Vojvodina 7:8 (1:1, 3:2, 0:3, 3:2)

KRAGUJEVAC: Bazen SC Park. Sudije: Putniković i Anđelić. Isključenja: Radnički 9, Vojvodina 9.
RADNIČKI: Gavrilović, Tanasijević, Stanojević 1,Ganić, Bogdanović, Mitrović 1, Šakenov 2, Dinu 1, Manić, Pljevaljčić,Panić, Radovanlija 2, Đerković, Stjepanović.
VOJVODINA: Filipović, Čabrilo 2,Marić 1, Tintor, Vasin, Prekogačić, Ćuk , Ćatović, Rogač 4, Šulc, Marčeta, Ristić, Tubić 1.
Superliga Srbije za vaterpoliste: Voša gostuje u Kragujevcu

19.04.2018. 14:27 14:30