Završni masters u Londonu: Đoković rutinirano protiv Iznera

12.11.2018. 22:32 23:35
Izvor: EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, pobedio je Džona Iznera na startu Završnog mastersa u Londonu sa 2-0. Posle samo jednog časa i 14 minuta igre slavio sa 6:4, 6:3.

Od samog starta srpski teniser je pritiskao servis rivala, koji je poznat po "bombastičnom" početnom udarcu. Imao je brejk prilike u prvom, drugom i trećem servis gemu Iznera i iskoristio treću.

Taj jedan brejk bio je dovoljan do kraja seta, iako je Džon pripretio. Odmah posle pretrpljenog brejka visoki Amerikanac je imao 0:30, ali se Novak izvukao dobrim servisima, pre svega. Drugu deonicu meča Izner je počeo mnogo bolje. Ubacivao je maltene svaki prvi servis i Novak nije imao šansi za brejk.

Odgovor Amerikancu stizao je u vidu sigurnih servis gemova Đokovića koji je pri 3:3 u drugom setu vezao četiri gema bez izgubljenog poena u svojim servis gemovima, potpuno uništivši ritern igru protivnika. Novaku je skoro svaka njegova greška predstavlja problem i u nekoliko navrata je glasno izražavao svoje nezadovoljstvo, što je izazvalo pozitivnu reakciju publike.(B92)

Bio je to njihov 11. meč i deveta pobeda srpskog tenisera.

Ranije danas, u toj grupi je Saša Zverev savladao Marina Čilića 7:6 (7:5), 7:6 (7:1).