Đoković se oprostio od Pariza, od ponedeljka treći-četvrti na ATP

07.06.2017. 12:08 07:12
Izvor: EPA/CAROLINE BLUMBERG

Novak Đoković nije uspeo da odbrani titulu na Rolan Garosu pošto je izgubio od Austrijanca Dominika Tima sa velikih 0:3 (6:7, 3:6, 0:6)

U poslednjem setu Tim je osvojio svih šest gemova nedozvolivši Đokoviću gotovo ni jednu šansu. Razlog Đokovićevog poraza može se pronaći i u činjenici da je napravio neverovatnih 35 grešaka.

Meč je trajao 137 minuta, a Timu je ovo prva pobeda protiv Đokovića u karijeri, nakon pet uzastopnih poraza.

Tim je osvojio i drugi set dobivši Novaka rezultatom (3:6). Napravio je brejk još u prvom gemu i tu prednost je uspeo da zadrži do kraja seta.

Tim je poveo sa 0:1 (6:7) pošto je dobio Đokovića u prvom setu u tajbrejku. Oba tenisera su bukvalno disala za vrat jedan drugom, i oba su osvojila po jedan brejk u prvom setu. Ipak, Tim je imao više koncentracije u završnici seta što je iskoristio na pravi način.

Đoković je plasirao u četvrtfinale pošto je u nedelju pobedio Španca Alberta Ramosa-Vinjolasa 7:6 (7:5), 6:1, 6:3.

Prvi polufinalista je devetostruki šampion Rolan Garosa Rafel Nadal prvi je polufinalista u Parizu, pošto mu je sunarodnik iz Španije Pablo Karenjo Busta predao meč pri vođstvu 6:2, 2:0.

Nadal je mesto među četiri najbolja na Rolan Garosu izborio posle samo 52 minuta igre zbog povrede Karenja Buste.

Rolan Garos se igra za ukupni nagradni fond od 16.790.000 evra.

Đoković od ponedeljka treći ili četvrti na ATP listi

PARIZ: Srpski teniser Novak Đoković od ponedeljka neće više biti drugi igrač sveta, sigurno pada na treće, a možda i četvrto mesto ukoliko Stanislas Vavrinka izbori plasman u finale Rolan Garosa.

Đoković je porazom od Dominika Tima u četvrtfinalu 7:6 (7:5), 6:3, 6:0 predao krunu u Parizu i izgubio 1.640 bodova, što je iskoristio Španac Rafael Nadal (prošle godine se zbog povrede povukao u trećem kolu) i plasmanom u polufinale prestigao Novaka.

On bi mogao da padne čak i na četvrto mesto ATP liste, ukoliko Vavrinka izbori finale u slučaju pobeda nad Marinom Čilićem u četvrtfinalu, odnosno boljim iz duela Endi Marej - Kei Nišikori u polufinalu.

Đoković prvi put od jula 2011. godine neće biti na prve dve pozicije na ATP listi.

Đoković: Uskoro novi trener uz Agasija, meso ne jedem od 2015.

05.06.2017. 08:28 12:00