104.8191

Ђоковић се опростио од Париза, од понедељка трећи-четврти на АТП

07.06.2017. 12:08 07:12
Извор: EPA/CAROLINE BLUMBERG

Новак Ђоковић није успео да одбрани титулу на Ролан Гаросу пошто је изгубио од Аустријанца Доминика Тима са великих 0:3 (6:7, 3:6, 0:6)

У последњем сету Тим је освојио свих шест гемова недозволивши Ђоковићу готово ни једну шансу. Разлог Ђоковићевог пораза може се пронаћи и у чињеници да је направио невероватних 35 грешака.

Меч је трајао 137 минута, а Тиму је ово прва победа против Ђоковића у каријери, након пет узастопних пораза.

Тим је освојио и други сет добивши Новака резултатом (3:6). Направио је брејк још у првом гему и ту предност је успео да задржи до краја сета.

Тим је повео са 0:1 (6:7) пошто је добио Ђоковића у првом сету у тајбрејку. Оба тенисера су буквално дисала за врат један другом, и оба су освојила по један брејк у првом сету. Ипак, Тим је имао више концентрације у завршници сета што је искористио на прави начин.

Ђоковић је пласирао у четвртфинале пошто је у недељу победио Шпанца Алберта Рамоса-Вињоласа 7:6 (7:5), 6:1, 6:3.

Први полуфиналиста је деветоструки шампион Ролан Гароса Рафел Надал први је полуфиналиста у Паризу, пошто му је сународник из Шпаније Пабло Карењо Буста предао меч при вођству 6:2, 2:0.

Надал је место међу четири најбоља на Ролан Гаросу изборио после само 52 минута игре због повреде Карења Бусте.

Ролан Гарос се игра за укупни наградни фонд од 16.790.000 евра.

Ђоковић од понедељка трећи или четврти на АТП листи

ПАРИЗ: Српски тенисер Новак Ђоковић од понедељка неће више бити други играч света, сигурно пада на треће, а можда и четврто место уколико Станислас Вавринка избори пласман у финале Ролан Гароса.

Ђоковић је поразом од Доминика Тима у четвртфиналу 7:6 (7:5), 6:3, 6:0 предао круну у Паризу и изгубио 1.640 бодова, што је искористио Шпанац Рафаел Надал (прошле године се због повреде повукао у трећем колу) и пласманом у полуфинале престигао Новака.

Он би могао да падне чак и на четврто место АТП листе, уколико Вавринка избори финале у случају победа над Марином Чилићем у четвртфиналу, односно бољим из дуела Енди Мареј - Кеи Нишикори у полуфиналу.

Ђоковић први пут од јула 2011. године неће бити на прве две позиције на АТП листи.

Ђоковић: Ускоро нови тренер уз Агасија, месо не једем од 2015.

05.06.2017. 08:28 12:00