Vojvođanski superligaški rukometni derbi: "Veverice" pregazile Spartak

19.04.2023. 23:51 23:58
Izvor: J. Toma

CRVENKA: Derbi 19. kola prvenstva rukometne Super B lige odigran u Crvenki, a u kojem su snage odmerile Crvenka i Spartak iz Subotice protekao je u znaku domaćina koji je na kraju zasluženo slavio sa 31:25.

Početak derbija je pripao gostima iz Subotice koji su vešto koristili greške rukometaša Crvenke u napadu i već u osmom minutu su imali tri gola prednosti kada su vodili sa 7:4, a potom i 8:5, imali napad za plus četiri nisu ga realizovali i od tada subotička kola kreću nizbrdo.

Iz minuta u minut „veverice“ su preuzimale inicijativu i u 19. minutu stižu do izjednačenja 8:8, da bi u 22. minutu poveli sa 10:9 i nakon toga sve je išlo na ruku izabranicima Zorana Lovre. Čini se da je ključan momenat bio trenutak kada je ispred gola Crvenke stao Luka Pavićević, koji je svojim odbranama ulio potrebno samopouzdanje svojim saigračima, koji su u napadu predvođeni sjajnim Čabrilom i mladim krilom Markom Ivićem koji je u tom periodu imao stopostotni golgeterski učinak 4 od 4, uvećavali predost i na odmor otišli sa tri gola viška 15:12.

U drugom poluvremenu apsolutna dominacija „veverica“, prednost je rasla i do plus 7 (28:21) u 51. minutu, da bi potom rutinskom igrom Crvenčani susret priveli kraju onako kako su i priželjkivali – ubedljivo pobedivši Spartak sa 31:25. U ekipi Crvenke najefikasniji je bio Vojin Čabrilo koji je postigao devet golova i proglašen je za najboljeg igrača susreta, po pet puta su se u strelce upisali Nikola Egić i Mirko Podunavac, četiri gola je postigao Marko Ivić, tri Srđan Dragić, dva Aleksa Tomić i po jedan Bojan Mašić, Leo Feješ i Miloš Ivić.

U ekipi Spartaka najefikasniji je bio Radosavljević sa osam golova, od kojih je šest postigao iz sedmeraca, pet golova postigao je Živković, četiri Miskin, po tri Momić i Stevović, a po jedan gol Potpara i Laković. Ovom pobedom rukometaši Crvenke su zadržali korak u trci za jednim od prva četiri mesta koja vode i plej of, jer su trenutno čettvrti na tabeli sa 23 osvojena boda. U narednom kolu rukometaši Crvenke idu u goste predposlednjem na tabeli Sinđeliću u Beograd.

Đ. Bojanić

CRVENKA – SPARTAK 31:25 (15:12) Sportska hala „Slobodan Čile Mišković“, gledalaca 350. Sudije: Branko Radaković i Nikola Bakmaz ( Novi Sad). Isključenja: Crvenka 8 minuta, a Spartak 6 minuta. Sedmerci: Crvenka 3 (3), a Spartak 6 (6)

CRVENKA: Marjanac, Podunavac 5 (3), Mašić 1, Nikolić, Egić 5, Pavićević, Feješ 1, S. Dragić 3, Šveljo, Čabrilo 9, Mi. Ivić 1, Delibašić, Račić, Ma. Ivić 4, Z. Dragić, Tomić 2.

SPARTAK: Starčević, Momić 3, Miskin 4, Vuković, Marić, Ivić, Potpara 1, Gašić, Spremo, Radosavljević 8 (6), Perazić, Bukvić, Stevović 3, Živković 5, Laković 1, Vojvodić.