RUKOMETAŠI VOJVODINE LAKO SAVLADALI OBILIĆ: Odlična generalna proba pred Kil

11.10.2024. 18:33 20:28
2

Rukometaši Vojvodine savladali su Obilić sa 36:16  u petom kolu Superlige Srbije.

Silovito je startovala Vojvodina, ređali su se pogotci Đorđića, Pušice i Vorkapića sa seriju 5:0. Prvi gol gosti su postigli na u osmom minutu susreta. Pobudili su se Beograđani, ali je bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno već u prvom poluvremenu. Sve je funkcionisalo veoma dobro kod domaćih i ponovo su bili raznovrsni u napadu.

U nastavku susreta četa Borisa Rojevića je postepeno uvećavala prednost. Kao i protiv Rudara ovo je bila prilika da mlade snage crveno-belih stiču iskustvo, pa su se tako na terenu našli Marko Draško, Đorđe Draško, Andrija Stankov, kao i nešto stariji Milan Milić koji se oporavio od povrede i polako se vraća u formu.

Vojvodina – Obilić 36:16 (18:8)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 200. Sudije: Crnjanski i Bubanja. Sedmerci: Vojvodina 2 (2), Obilić 1 (0). Isključenja: Vojvodina 4, Obilić 2 minuta.

VOJVODINA: M. Draško (4 odbrane), Lučin (9 odbrana, 1 sedmerac), Vorkapić 4, Mileta 3, Milić 1, Vukovljak, Stankov 4, Da Silva 3, Đ. Draško 3 (2), Pušica 1, Rađenović 6, Nikolić, Predović, Đorđić 5, Sesa 2, Puhovski.

OBILIĆ: Gugolj (1 odbrana), Tasić (4 odbrane), Perić 1, Milinčić 1, I. Popović 1, Draškić 2, Denić 2, Ivanić 3, Milutinović, M. Popović 4, Stojanović, Mandić, Turudić, Duracović 1, Stanisavljević 1, Banduka.