SP Španija: Veličanstvene Srpkinje preokretom do pobede

09.12.2021. 19:57 20:12
Izvor: Rukometni savez Srbije

GRANOLJERS: Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Crnu Goru 27:25, na startu takmičenja u drugoj fazi Svetskog prvenstva u Španiji.

Srbija je većim delom utakmice bila u rezultatskom minusu, a 11 minuta pre kraja Crna Gora je vodila 24:21.

U prvom delu meča Srpkinje su delovale uplašeno, Crnogorke su dostizale i 4 gola prednosti, međutim očigledno su padale u brzini kako je vreme odmicalo.

Srbija je strategijom Bregara strpljivo gradila meč u drugom poluvremenu i kada je Risović počela da čita šuteve svojih protivnica, nazirala se pobeda.

Do kraja utakmice srpske rukometašice su napravile seriju 6:1 i došle su do važne pobede.

U timu selektora Bregara najefikasnija je sa osam golova bila Tamara Radojević, sedam je postigla Jovana Stojiljković, a četiri Anđela Janjušević.

Crnu Goru je sa osam pogodaka predvodila Jovanka Radičević, dok je pet golova postigla Ivona Pavićević.

U drugom kolu druge faze takmičenja Srbija u subotu igra protiv olimpijskog šampiona Francuske. Meč je na programu od 18 časova.

Crna Gora – Srbija 25:27 (18:14)

CRNA GORA: Ašanin , Babović, Brnović 2, Čorović, Grbić 4, Marović, Mugoša, Pavićević 5, Pletikosić 2, Popović, Premović 4, Radičević 8, Rajčić-Vukčević, Ramusović, Ujkić, Vukčević.

SRBIJA: J. Agbaba, M. Agbaba, Graovac 1, Janjušević 4, Jovović, Kocić, Kojić, Kovačević, Liščević 2, Lovrić 2, Mitrović, Petrović, Radojević 8, Risović, Stamenić 3, Stoiljković 7.