104.8191

СП Шпанија: Величанствене Српкиње преокретом до победе

09.12.2021. 19:57 20:12
Извор: Рукометни савез Србије

ГРАНОЉЕРС: Женска рукометна репрезентација Србије савладала је Црну Гору 27:25, на старту такмичења у другој фази Светског првенства у Шпанији.

Србија је већим делом утакмице била у резултатском минусу, а 11 минута пре краја Црна Гора је водила 24:21.

У првом делу меча Српкиње су деловале уплашено, Црногорке су достизале и 4 гола предности, међутим очигледно су падале у брзини како је време одмицало.

Србија је стратегијом Брегара стрпљиво градила меч у другом полувремену и када је Рисовић почела да чита шутеве својих противница, назирала се победа.

До краја утакмице српске рукометашице су направиле серију 6:1 и дошле су до важне победе.

У тиму селектора Брегара најефикаснија је са осам голова била Тамара Радојевић, седам је постигла Јована Стојиљковић, а четири Анђела Јањушевић.

Црну Гору је са осам погодака предводила Јованка Радичевић, док је пет голова постигла Ивона Павићевић.

У другом колу друге фазе такмичења Србија у суботу игра против олимпијског шампиона Француске. Меч је на програму од 18 часова.

Црна Гора – Србија 25:27 (18:14)

ЦРНА ГОРА: Ашанин , Бабовић, Брновић 2, Чоровић, Грбић 4, Маровић, Мугоша, Павићевић 5, Плетикосић 2, Поповић, Премовић 4, Радичевић 8, Рајчић-Вукчевић, Рамусовић, Ујкић, Вукчевић.

СРБИЈА: Ј. Агбаба, М. Агбаба, Граовац 1, Јањушевић 4, Јововић, Коцић, Којић, Ковачевић, Лишчевић 2, Ловрић 2, Митровић, Петровић, Радојевић 8, Рисовић, Стаменић 3, Стоиљковић 7.