SEHA liga: Prvenac Novosađana

20.09.2017. 20:18 20:21
Izvor: RK Vojvodina

Šok terapija je uspela. Svega dva dana posle ostavke trenera Rudića rukometaši Vojvodine smogli su snage da zabeleže prvu pobedu u regionalnoj SEHA Gasprom ligi.

Mladi tim Metalurga naišao je u pravo vreme po Novosađane, ali karakter aktuelnog šampiona konačno se pokazao u pravom svetlu i u veoma teškom trenutku doneo prvu pobedu (21:19) koja će u mnogome olakšati situaciju u nastavku takmičenja. Odluka je pala u drugom poluvremenu kada je golman domaćih Bojan Perović odbranio nekoliko uzastopnih šuteva rivala te ga naterao da prvi pogodak iz igre u nastavku postigne tek u 14. minutu.

Prvo poluvreme domaći su kontrolisali, ali se ekipa iz Skoplja izborila za nerešen rezultat na velikom odmoru. Tek odbranama Perovića, Novosađani su došli do tri gola prednosti (16:13), ali je usledio slabiji period u napadu i Metalurg se vratio u igru (16:16). Imali su Makedonci prednost 18:17 i sedmerac, ali ga je Perović odbranio i doneo nova krila svom timu, a ubrzo je izjednačio iskusni Vučković.

Poslednjih pet minuta proteklo je u drami, a prvi put je Vojvodina imala igrača više, sa dva vezana gola Grozdanića obezbedila osetnu prednost koju je zadržala do kraja susreta.

M. Ristić

Vojvodina - Metalurg 21:19 (11:11)

NOVI SAD: Hala SC “Slana bara”, gledalaca 700, sudije: Gubica i Milošević (Hrvatska). Sedmerci: Vojvodina 3 (3), Metalurg 6 (2). Isključenja: Vojvodina 8, a Metalurg 4 minuta.

VOJVODINA: Jandrić (sedmerac), Perović (8 odbrana, 2 sedmerca), Milić, Čagalj, Ostojić 1, Stojanović 6 (3), Nadoveza, Jovanović 2, Vučković 2, Ratković 1, Trifković 4, Stanković 3, Radičević, Bojanić, Grozdanić 2, Radović.

METALURG: Arsić (9 odbrana), Tomovski, Petrov, Drogriški, Jaganjac 2, Lapajne, Tokić 2, Tankoski, Serafimov 1 (1), Kuzmanovski 5, Ilić 3, Anđelić 4 (1), Velkovski 1, Gugleta 1, Dimitrievski, Arsenovski.