SEHA liga: Druga pobeda Novosađana

12.12.2017. 22:32 22:35
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

Rukometaši Vojvodine zabeležili su drugu pobedu u SEHA Gasprom ligi, posle odlične igre i velikog angažovanja protiv Neksea iz Našica (29:28).

Crveno-beli su, uprkos nešto slabijem prvom poluvremenu, te zaostatku od četiri gola, uspeli da iskoriste sve slabosti protivnika i da ih bogato iskoriste za trijumf protiv tima za koji su isticali da je u njihovom rangu.

Nije sve dobro krenulo za Novosađane. Na isteku šestog minuta još se nisu upisali na semafor, pa je trener Kukić reagovao tajm-autom i probudio svoje pulene. Od 0:3 domaćin se vratio pogocima Jovanovića i Trifkovića, pa je u uvodnih 15. minuta bio veoma blizu rivalu. Gosti su igrali veoma duge napade, na ivici pasivnog, a maksimalno angažovani i napadački raspoloženi Jovanović pravio je razliku i održavao crveno-bele u igri. Odbrana Novosađana poklekla je u poslednjih pet minuta prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo sa prednošću gostiju od četiri gola, a treće isključenje zaradio je Grozdanić, koji je morao da se preseli na tribine.

Gosti su u nastavku često demonstrirali svoj čuveni napad "sedam na šest", ali je često umelo to da im se obije o glavu. Razbranio se Jelić i posle njegovih odbrana Stanković i Čagalj bili su precizni i vratili aktuelnog šampiona Srbije na dva gola minusa (15:17). Pokretnija odbrana i brži napad bili su zaslužni da Vojvodina stigne do prvog izjednačenja na utakmici u 50. minutu pogotkom Ostojića. Povredio se Jelić, pa ga je na golu zamenio Jandrić i do kraja, ispostaviće se, izrastao u junaka susreta. Voša je povela pogotkom Nikolića (26:25) i preuzela kontrolu nad rezultatom. Bolja igra sa obe strane terena im se isplatila, držali su gol prednosti sve do kraja meča, a Nekse je mogao do izjednačenja u poslednjoj sekundi susreta, ali je šut sa krila Jelinića zaustavio Jandrić za veliku radost domaćih rukometaša.

M. Ristić

Vojvodina - Nekse 29:28 (10:14)

NOVI SAD: Hala SC Slana bara, gledalaca 250, sudije: Mitrovski i Todorovski (Makedonija). Sedmerci: Vojvodina 2 (1), Nekse 4 (4). isključenja: Vojvodina 8, Nekse 8 minuta. Crveni karton: Grozdanić (Vojvodina).

VOJVODINA: Jandrić (4 odbrane), Jelić (7 odbrana), Bjelac, Milić, Čagalj 3, Ostojić 4, Jovanović 9 (1), Vučković 3, Stevović, Ratković, Trifković 3, Stanković 4, Nikolić 2, Bojanić, Grozdanić 1, Radović.

NEKSE: Pilipović (6 odbrana, sedmerac), Lalić, Šipić, Koncul, Leban 1, Eter, Zrnić 11 (4), Mrđenović, Jaman 3, Mićević 2, Buvinić 5, Greganić, Jelinić 3, Grgić, Lavrić 1, Tomić 2.

Seha: Rukometaši Vojvodine ugošćuju Nekse (20.30)

12.12.2017. 11:22 11:23