RUKOMETNA ARKUS LIGA Voša uzela meru crno-belima

18.10.2020. 09:53 09:57

Rukometaši Vojvodine slavili su u derbiju 3. kola A grupe Arkus lige protiv Partizana. Šampion je posle remija sa Dinamom zabeležio drugi trijumf i vratio se na vrh tabele.

Ovakav scenario se i očekivao u duelu na Banjici sa mladim sastavom Nenada Maksića, koji je parirao Novo­sa­đanima samo u prvom poluvremenu.

Igralo se gol za gol, crno–beli su čak na trenutak i vodili jedan razlike, ali je ekipa Borisa Rojevića do odlaska na pauzu uspela da “pobegne” na dva gola viška – 11:9.  Nije mogao Partizan da nastavi u istom ritmu, ponestalo mu je snage i nije izalazio na kraj sa jakom odbranom Novosađana.

Čak osam minuta Beograđani nisu zatresli mrežu rivala, promašili su tada i dva penala, dok se s druge strane razigrao mladi Jovica Nikolić. Bio je nezaustavljiv,  pogađao je i iz teških situacija i trasirao je Voši put do pobede.

Partizan – Vojvodina 17:24 (9:11)

BEOGRAD: Dvorana “Banjica”, bez prisustva gledalaca, sudije: Jevtić Đ, Jevtić M (Lazarevac). Isključenja: Partizan 10, Vojvodina 16 minuta. Sedmerci: Partizan 11 (7), Vojvodina 3 (3).

PARTIZAN: Mihajlov (6 odbrana), Milić, Gudurić, Maksić, Dimitrijević 2, Dragović, Gojković, Petrić 1, Jovanović, Mandić 3 (2), Bajčeta 2 (2), Grubić, Ivanović 3 (3), Bešir, Nešić 2 (3 odbrane), Mićić 3.

VOJVODINA: Arsenić (8 odbrana, 3 sedmerca), Andrić (sedmerac), Grozdanić 3 (3), Rađenović 2, Vukovljak 1, Miljković, Halilbegović, Tomić 2, Milić 1, Pribak 1, Nikolić 10, Mirković, Milenković 2, Stanković, Kurteš 1, Ratković 1.