RUKOMETAŠICE SRBIJE PORAŽENE OD JAPANA: Greške skupo koštale

25.11.2023. 15:35 16:30
Izvor: RFEMB

Ženska rukometna selekcija Srbije poražena je u drugoj utakmici pripremnog turnira u Španiji od selekcije Japana sa 22:38 (14:9).

Japanke su kaznile Srpkinje za veliki broj grešaka Srbije i upisala i drugu pobedu nakon što su prvog dana pobedile domaćina Španiju rezultatom 31:29. Srbija će sutra imati priliku da odmeri snage sa Španijom od 13 časova.

Da će ovo biti pravi test za izabranice Uroša Bregara videlo se već u prvih 15 minuta utakmice. Vođstvo Japana u prvom delu igre održavali su promašaji i tehničke greške Srbije.

U trenucima pada koncentracije u napadu, Čolićeva je skidajući zicere Japana iz kontri držala ekipu u igri, ali je ponovo pred pauzu između dva usledio šuterski post koji je omogućio da Japanke odu na odmor sa pet golova prednosti.

Nastavak nije doneo velike promene jer je Srbija u prvih pet minuta bila bez golova. Energija na terenu promenila se malo ulaskom Kubine koja je odmah upisala prvu odbranu, a Stamenić to nagradila serijom od 2:0 u napadu.

Do kraja utakmice, Srpkinje su samo mogle da jure prednost Japana i eventualno ublaže poraz. Utisak je da su same sebe pobedile i da za Svetsko prvenstvo broj grešaka mora drastično da se smanji jer će to selekcije koje nas tamo očekuju znati da kazne na isti način na koji je to uradio današnji protivnik.