RUKOMETAŠI VOJVODINE SIGURNI U BEOGRADU: Vorkapić brojao do 12

24.11.2023. 19:31 19:49
Izvor: srl

Rukometaši Vojvodine savladali su Obilić sa 38:20 (22:11) u 11. kolu Superlige Srbije. Izabranici Borisa Rojevića lako su izašli na kraj sa Beograđanima i tako došli do novog trijumfa pred nove izazove u Ligi Evrope.

Od prvog minuta bilo je jasno da će Beograđani teško osvojiti makar i bod. Razigrani Novosađani su nakon uvodnog egala i rezultatske klackalice dodali gas i brzo stekli osetnu prednost. U napadu su briljirali igrači po desnoj strani krilo Vukašin Vorkapić i bek Milan Golubović. Na golu šampiona Srbije briljirao je hrvatski internacionalac Fran Lučin. Voša je bila dominantna u prvom periodu i pred početak poslednjeg minuta imala je deset golova više od rivala (11:21).

U nastavku susreta viđen je očekivan scenario. Novosađani su bili nezaustavljivi i postepeno su uvećavali prednost. Desno krilo Srbije i Voše Vukašin Vorkapić igrao je briljantno i meč je završio sa 12 pogodaka uz samo jedan promašaj. Pratili su ga Milan Golubović sa šest i Darko Milenković sa pet pogodaka. Imali su i Beograđani nekoliko dobrih momenata, ali su nakon 60 minuta borbe crveno-beli ubedljivo slavili i ostali jedini tim u Superligi sa svim pobedama.

V. G.

Obilić - Vojvodina 20:38 (11:22)

BEOGRAD: SC Voždovac, gledalaca: 400. Sudije: I. Kolavčić i B. Kolavčić. Sedmerci: Obilić 1 (1), Vojvodina 3 (3). Isključenja: Obilić 8, Vojvodina 12 minuta.

OBILIĆ: Suk (1 odbrana), Ostojić 2, Savić 1, Gojković 1, Jestrović 1, Antelj, Denić 2, Ivanić 1, Stojanović 5, Mandić 3 (1), Turudić, Stanić 4, Mitrović, Banduka, Tasić (4 odbrane), Bećirović.

VOJVODINA: Lučin (14 odbrana), Šijan 2, Vorkapić 12 (3), Vukovljak, Aziz 3, Ratković 3, Tranavac, Milenković 5, Sunajko 1, Pušica 1, Rađenović 2, Draško, Tomić 1, Rogan, Golubović 6, Puhovski 2.

RUKOMETAŠI VOJVODINE SUTRA GOSTUJU OBILIĆU U SUPERLIGI SRBIJE: Nema opuštanja u prvenstvu

23.11.2023. 14:07 14:14