Rukometaši Vojvodine peti put osvojili Kup Srbije

24.03.2019. 21:20 09:03
Izvor: RK Vojvodina

Rukometaši Vojvodine osvojili su Kup Srbije pobedom nad pančevačkim Dinamom u finalu završnog turnira u Smederevu.

Novosađani su došli do petog trofeja u ovom takmičenju, pošto su pehar osvajali 2005, 2006, 2011. i 2015. godine. Ovo je za izabranike Borisa Rojevića drugi trofej u sezoni jer su na početku uzeli Superkup i sada im preostaje juriš na odbranu titule u domaćem prvenstvu.

Od početka se videlo da će se voditi velika borba. Vojvodina je želela da se iskupi za poraz u finalu prošle sezone, dok je Dinamo bio motivisan da se domogne trofeja u Kupu jer je poslednji put bio u prilici da to uradi davne 1972. godine. Oba tima igrala su čvrstu odbranu i smenjivala su se u vođstvu. Držala se Voša prepoznatljivog recepta i golman Verkić je posle odbrana “hranio” saigrače kontrama, pa su Novosađani ipak u jednom trenutku uspeli da se “odlepe” na tri gola razlike – 9:6. Zadesio ih je, međutim, peh u 22. minutu kada je zbog povrede leve šake Trkulja morao da napusti teren. Pančevci su dodali gas i opet se igralo gol za gol, a crveno–beli su pogotkom Grozdanića na poluvreme otišli minimalnom prednošću (14:13).

Priznanja Verkiću i Grozdaniću

Vojvodini su pripala i dva individualna priznanja. Svetislav Verkić proglašen je za najboljeg golmana završnog turnira, dok je Miloš Grozdanić najbolji igrač. Ivan Dimitrijević iz Dinama proglašen je za najboljeg strelca.

U nastavku su Novosađani držali konce u svojim rukama i brzo su stili do tri gola prednosti – 19:16. Dinamu je polako počela da pada koncentracija, a jak udarac stigao je u 48. minutu kada je zbog namernog faula crveni karton dobio Milošević. To je ujedno značilo i da je Voša ostala bez raspoloženog Mirkovića, koji je morao na klupu zbog starta Pančevca. Na devet minuta do kraja cepelin u režiji Prodanovića i Grozdanića za 25:20 nagovestio je trijumf Vojvodine, a Marijanac i Čelica su golovima u završnici stavili tačku na ovaj duel.

K. Bugarski

Dinamo – Vojvodina 22:27 (13:14)

SMEDEREVO: Dvorana Smederevo, gledalaca: 500, sudija: Kovač.

DINAMO: Milošević 2 (1), Pilipović, Bunjevčević, Radanović, Stojanović 1, Dimitrijević 6, Savić 2, Jezdimirović, Jovanović, Zlatanović (5 odbrana), Distol 5, Milenković, Baruyić, Kostadinović 4 (1), Vučković 2, Radovanović (2 odbrane). Trener: Petković.

VOJVODINA: Ovčina 3, Milić, Mirković 4, Čelica 2, Perović, Ilić 1 (1), Marijanac 3, Ratković 1, Prodanović 4, Tomić, Stanković 3, Nikolić, Trkulja, Verkić (12 odbrana), Grozdanić 6 (1), Vučićević. Trener: Rojević.