Rukometaši Srbije sa "plus sedam" idu u Portugaliju

10.06.2018. 20:46 23:03
Izvor: Naša podmlađena reprezentacija odigrala veoma dobro protiv Portugalaca

NIŠ: Rukometna reprezentacija Srbije napravila je veliki korak prema plasmanu na Svetsko prvenstvo u Nemačkoj i Danskoj 2019. godine, pošto je danas u prvom meču baraža savladala Portugaliju 28:21 (14:10).

Rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Nišu Portugaliju u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj i Danskoj sledeće godine. Izabranici Ljubomira Obradovića napravili su prvi korak ka plasmanu na planetarnu smotru pošto su u hali Čair uzeli meru gostima, iako su igrali u znatno podmlađenom sastavu. Oni su stekli bogatu zalihu pred revanš meč, s obzirom na to da su pobedili sa sedam golova razlike.

Duel u Nišu otvoren je sa malo golova, ali kada se raspucao Zelenović i vezao tri pogotka doveo je Srbiju do vođstva od 5:3. Na golu je blistao Cupara, što je olakšalo posao našim igračima u napadu. U naletu su bili reprezentativci Srbije i napravili su seriju 6:0 za 11:4. Nisu gosti u tim trenucima imali adekvatno rešenje za igru Obradovićevih učenika. Pred kraj prvog poluvremena, ipak, se desio pad koncentracije i Srbija je dozvolila Portugalcima da vežu tri gola i smanje zaostatak na 14:10.

U nastavku su ekspresno naši rukometaši povećali prednost na plus šest golova. Gosti su zaigrali bolje u odbrani, ali su naši igrači imali pravi odgovor na to i nisu dozvoljavali da im se ugrozi vođstvo. Tako su odigrali do poslednjeg sudijskog zvižduka i obezbedili sebi odličnu poziciju pred revanš meč, koji se igra u četvrtak u Portugaliji.

K. Bugarski

Srbija – Portugalija 28:21 (14:10)

NIŠ: Hala Čair, gledalaca: 1.500. Sudije: Zotin, Volodkov (Rusija). Sedmerci: Srbija 4 (4), Portugalija  4 (3). Isključenja: Srbija 4, Portugalija 4 minuta.

SRBIJA: Cupara (11 odbrana), Đukić, Ilić N. 6 (4), Ilić V. 2, Krsmančić 1, Marsenić 3, Pešić 1, Potić 1, Pušica 2, Radivojević 4, Rnić, Sretenović, Stevanović, Verkić, Vujić 4, Zelenović 4.

PORTUGALIJA: Salina 1, Baroš 1, Brankinjo 2, Bravo, Kavalsanti 2, Davijes, Duarte 4, Feraž 1, Gomeš, Hernandez Borges, Magaljaeš 2, Martins, Portela 5 (3), Roča 3, Soareš Martins, Silva.