REMI RUKOMETAŠA SRBIJE I SLOVENIJE - Đerona: Videli smo koje su nam slabe tačke

05.11.2023. 16:41 16:46
Izvor: Rukometni savez Slovenije

Muška rukometna seniorska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Slovenijom rezultatom 28:28 (10:12) u drugom prijateljskom susretu u okviru EHF nedelje nacionalnih timova.

Hrabri činjenica da je u oba duela Srbija većinu vremena imala prednost, ali ispuštene pobede pozivaju na oprez jer su oscilacije u igri evidentne.

Najefikasniji u srpskoj ekipi bila su krila, kapiten Ilić i Radivojević koji su se šest puta upisali u strelce.

Oba poluvremena „orlovi” su počeli negativnom serijom jer su Slovenci kažnjavali greške 4:0 odnosno 5:1 serijom.

U prvom delu igre Uroš Borzaš prekinuo je crnu seriju dok je u drugom Bogdan Radivojević energetski držao priključak. Kapiten Nemanja Ilić bio je standardan tokom čitave utakmice, što je pratio i Lazar Kukić korisnim prodorima.

Sjajnim odbranama Vladimira Cupare na pauzu se otišlo sa rezultatom 12:10, da bi u nastavku isključenja pravila najveći problem za odbranu ekipe španskog stručnjaka. I u takvim okolnostima, čuvar mreže „orlova” bio je na visini zadatka do kraja utakmice, ali su suspenzije od dva minuta dolazile u trenucima kada bi se lomio rezultat te bi Slovenci na prazan gol upisivali lake pogotke.

Zaključak je da su ove provere došle u pravo vreme, kao opomena na čemu treba da se radi do Prvenstva Evrope, što je potvrdio i selektor Toni Đerona.

Dobar način da se završi prva nedelja priprema. Dobili smo povratne informacije o stanju ekipe. Vidimo jasno koje su nam slabe tačke, gde je najevidentniji pad koncentracije, na početku i kraju poluvremena. Dobar je odgovor svaki put i rezultatsko vraćanje, ali ovo se svakako mora svesti na minimum – rekao je Đerona.

Golman Srbije, Vladimir Cupara, pohvalio je učinak saigrača u odbrani.

Danas je bila jedna dobra utakmica uprkos padovima u igri, ali smo se vraćali najviše zahvaljujući podizanju nivoa igre u odbrani. Imali smo i šansu za pobedu, ali falilo je i malo sreće.

Jedan od dva najefikasnija strelca iz redova Srbije, Bogdan Radivojević, znao je da neće biti lako sa Slovencima.

Teška utakmica kao što smo i očekivali. Probali smo da ispoštujemo dogovor, nije uvek bilo dobro, ali smo se držali do kraja zajedno. Odbrana je sve kompaktnija, ali bi u napadu moglo biti bolje, sa mnogo manje promašaja - rekao je Radivojević.

PORAZ RUKOMETAŠA SRBIJE: „Orlovi” posustali na kraju, u nedelju bi da se revanširaju Slovencima

04.11.2023. 21:33 21:37