105.2585

РЕМИ РУКОМЕТАША СРБИЈЕ И СЛОВЕНИЈЕ - Ђерона: Видели смо које су нам слабе тачке

05.11.2023. 16:41 16:46
Извор: Рукометни савез Словеније

Мушка рукометна сениорска репрезентација Србије одиграла је нерешено са Словенијом резултатом 28:28 (10:12) у другом пријатељском сусрету у оквиру ЕХФ недеље националних тимова.

Храбри чињеница да је у оба дуела Србија већину времена имала предност, али испуштене победе позивају на опрез јер су осцилације у игри евидентне.

Најефикаснији у српској екипи била су крила, капитен Илић и Радивојевић који су се шест пута уписали у стрелце.

Оба полувремена „орлови” су почели негативном серијом јер су Словенци кажњавали грешке 4:0 односно 5:1 серијом.

У првом делу игре Урош Борзаш прекинуо је црну серију док је у другом Богдан Радивојевић енергетски држао прикључак. Капитен Немања Илић био је стандардан током читаве утакмице, што је пратио и Лазар Кукић корисним продорима.

Сјајним одбранама Владимира Цупаре на паузу се отишло са резултатом 12:10, да би у наставку искључења правила највећи проблем за одбрану екипе шпанског стручњака. И у таквим околностима, чувар мреже „орлова” био је на висини задатка до краја утакмице, али су суспензије од два минута долазиле у тренуцима када би се ломио резултат те би Словенци на празан гол уписивали лаке поготке.

Закључак је да су ове провере дошле у право време, као опомена на чему треба да се ради до Првенства Европе, што је потврдио и селектор Тони Ђерона.

Добар начин да се заврши прва недеља припрема. Добили смо повратне информације о стању екипе. Видимо јасно које су нам слабе тачке, где је најевидентнији пад концентрације, на почетку и крају полувремена. Добар је одговор сваки пут и резултатско враћање, али ово се свакако мора свести на минимум – рекао је Ђерона.

Голман Србије, Владимир Цупара, похвалио је учинак саиграча у одбрани.

Данас је била једна добра утакмица упркос падовима у игри, али смо се враћали највише захваљујући подизању нивоа игре у одбрани. Имали смо и шансу за победу, али фалило је и мало среће.

Један од два најефикаснија стрелца из редова Србије, Богдан Радивојевић, знао је да неће бити лако са Словенцима.

Тешка утакмица као што смо и очекивали. Пробали смо да испоштујемо договор, није увек било добро, али смо се држали до краја заједно. Одбрана је све компактнија, али би у нападу могло бити боље, са много мање промашаја - рекао је Радивојевић.

ПОРАЗ РУКОМЕТАША СРБИЈЕ: „Орлови” посустали на крају, у недељу би да се реванширају Словенцима

04.11.2023. 21:33 21:37