Arkus liga: Novosađani u finišu slomili hrabre Leskovčane

30.11.2022. 08:33 08:36

Rukometaši Vojvodine savladali su Dubočicu iz Leskovca u okviru 11. kola Arkus lige Srbije.

Domaći su loše otvorili duel, ali su na kraju pokazali da su kvalitetnija ekipa i zasluženo su slavili, ali znantno teže nego što je bilo očekivano.

Leskovčani su solidno otvorili meč i održavali su minimalnu prednost. Domaći su delovali nezainteresovano i sa nekoliko vezanih izgubljenih lopti činilo se kao da to nije ekipa koja je  devetostruki uzastopni šampion države.

Isključenje na dva minuta iskusnog Miljana Vukovljaka gosti su odlično iskoristili i na isteku 10. minuta susreta imali su do tada maksimalnih tri gola prednosti (3:6). Strateg Novosađana je na teren ubacio iskusnog beka Pukhovskog koji je energiju preneo na ostatak ekipe koja je zaigrala nešto bolje, ali je na odmor ipak otišla sa tri gola zaostatka.

U nastavku susreta Novosađani su "ubacili u drugu brzinu" i krenuli da tope prednost Dubočice. Vojvodina je prvi put došla do vođstva u 41. minutu, ali se hrabri Leskovčani nisu predavali. U finišu susreta Vojvodinu je u utakmici održavao raspoloženi Boris Pukhovski dok je Dubočicom u ključnim momentima komandovao kapiten Andrija Atanasković. Posle velike borbe Vojvodina je uspela da slomi žilave Leskovčane i upisala je nova dva boda. Najbolji igrač utakmice bio je Boris Pukhovski.

Vojvodina - Dubočica 29:25 (10:13)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 100. Sudije: Musić i Đurašinović (Vrbas). Sedmerci: Vojvodina 5 (2), Dubočica 1 (1). Isključenja Vojvodina 6, Dubočica 12 minuta.

VOJVODINA: Drisi, Lučin (9 odbrana), Vasić, S. Milić, M. Milić 1, Ocvirk 5 (2), Vukovljak, Kurteš, Milenković 3, Pušica, Rađenović 5, Pešić, Rogan 1, Buneta 1, Grozdanić, Pukhovski 11 (1).

DUBOČICA: Kocić (11 odbrana, 2 sedmerca), Cvetković, Stefanović, Milićević 4 (1), Milovanović 1, Trajković, Mađar, Denić, Mitrović, Spasić 3, Atanasković 6, Ristović 5, Stolić 1, Radisavljević 1, Arđelan.