Arkus liga: Kaćani iznenadili Zvezdu

20.02.2023. 10:46 10:48
Izvor: Arkus liga/ Važni bodovi za Kaćane

Odličan meč odigrali su Jugović i Crvena zvezda. Susret pun preokreta, borbe i lepih golova završen je pobedom Kaćana.

Od početka susreta se igralo oštro na obe strane, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a blagu prednost je konstantno imala Zvezda koja je u pojedinim trenucima delovala sigurnije. Ipak, Kaćani su uspeli da se trgnu i da zaigraju najbolje što znaju, pa su u 20. minutu izjednačili na 9:9, a zatim i poveli sa tri gola razlike. Zvezda se brzo vratila i ponovo izjednačila.

I u drugom poluvremenu se vodila žustra borba, crveno – beli su imali prednost od dva gola, ali se uporni domaćin nije predavao. U 39. minutu Kaćani su preuzeli vođstvo za 20:19. Golom Travara domaći su se rezultatski odlepili, ali je i gostujući igrač Simić zaradio kaznu od dva minuta. Iskoristio je to Jugović i postigao pogodak da bi nedugo zatim Bošković bio precizan čime je stavio tačku na meč i potrvdio veliku pobedu za Kać.

JugovićCrvena zvezda 31:29 (15:15)

KAĆ: Dvorana Hram, gledalaca: 1000. Sudije: Cvetković i Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Jugović 2 (1), Crvena zvezda 10 (6). Isključenja: Jugović 16, Crvena zvezda 10 minuta.

JUGOVIĆ: Skuban, Kukić, Kovačević 8, dragoljević 3, Vidojević 1, Travar 5, Kosanović 1, Regović 3, Bursać, Ninkov 3, Terzić 1, Bošković 6, Petrović, Abadžić.

CRVENA ZVEZDA: Đurović 7, Horvat 1, Simić 2, Nenadić 1, Radovanović 2, Gemaljević, Majes, Jelić 1, Rotem 5, Matičić 3, Šigić, Knežević 1, Perić, Bujisić 4, Kankaraš 2.

M. S.

Komšijski derbi Zrenjanincima

Neverovatno, ali gotovo preslikana utakmica iz ženske konkurencije. Tri sata pre ovog susreta, kada su Kikinđanke poražene od Pazovčanki. I u duelu muškaraka u banatskom derbiju domaćin se nije ništa pitao, potpuna dominacija gostiju, u ovom slučaju Zrenjaninaca, i zaslužena ubedljiva pobeda koja je čak mogla da bude i dvocifrena da su gostujući igrači u finišu bili malo skoncentrisaniji.

KikindaProleter 24:31 (8:16)

KIKINDA: Dvorana Jezero, gledalaca: 250. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Kikinda  4 (4), Proleter 4 (3). Isključenja: Kikinda 10, Proleter 14 minuta.

KIKINDA: Kukić 3, Stojanović, Bosančić 4, Lisica 1, Trninić, Đukić, Miškov, Šijan 8 (2), Vrgović 3 (2), Panić, Rakić 1, Komarek 1, Ilijin 2, Gaćinović 1.

PROLETER: Karlaš 9, Knežević, Pavlović, 4, Skuban 2, Rudić 3, Popović, Breti, Terzić 2, Krivošija, Sovrlić, Pavlović 4 (1), Barjaktarević 6 (3), Kreši, Vukadinović 1, U. Kovačević, M. Kovačević.