Vasiću i Beđiku srebro, Marjanoviću bronza na Svetskom kupu u Beogradu

07.05.2017. 12:31 17:08
Izvor: Dnevnik.rs

BEOGRAD: Srpski veslači osvojili su dve medalje na prvom ovogodišnjem takmičenju Svetskog kupa koje je održana na beogradskoj Adi Ciganliji.

Prvo je dvojac bez kormilara Miloš Vasić i Nenad Beđik osvojio srebrnu medalju, a potom je Marko Marjanović u skifu stigao do bronzanog odličja.

Vasić i Beđik su u finalnoj trci ostvarili vreme 7:02,77, iza pobedničke posade Velike Britanije (Jakob Douson i Metju Rositer), koji su u cilj stigli u vremenu 7:00,25. Treće mesto osvojili su Česi Jakub Podražil i Lukas Helešić (7:05,57).

Sjajan dan za srpsko veslanje upotpunio je Marjanović, koji je trku završio u vremenu 6:55,71, iza pobednika Švajcarca Nika Stalhberga (6:53,23) i drugoplasiranog Hrvata Damira Martina (6:53,65).

Na prvom ovogodišnjem Svetskom kupu na Adi Ciganliji učestvovali su veslači i veslačice iz 26 zemalja.

Čestitke veslačima na uspehu

Predsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vučić čestitao je srpskim veslačima uspeh koji su ostvarili na Svetskom kupu u Beogradu.

Čast mi je da srpskim veslačima čestitam osvajanje medalja na Svetskom kupu u Beogradu. Srebrna medalja veslačkog dvojca bez kormilara Miloša Vasića i Nenada Beđika, kao i bronza Marka Marjanovića u skifu, osvojene na beogradskoj Adi Ciganliji, predstavljaju veliki uspeh za srpski sport u ovoj disciplini, naveo je Vučić u čestitki.

On je izrazio uverenje da će veslači i na narednim takmičenja postizati ovako izuzetne rezultate, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju s medijima.

Čestitke je uputio i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić:

"Bronza i srebro na Svetskom kupu u veslanju! Čestitam Marku, Nenadu i Milošu na ovom uspehu, kao i Veslačkom savezu Srbije na sjajnoj slici Srbije koju smo poslali sa ovog takmičenja!“.