Strelcu Aleksi Rakonjcu bronza za kraj takmičenja u Minhenu, Srbija uzela pet medalja

28.01.2024. 15:14 15:16
Izvor: Streljački savez Srbije

Tačka na izuzetno masovni petodnevni turnir vazdušnim oružjem “H end N kup” u Minhenu stavljena je nadmetanjem juniora puškom, u kojem je naš Aleksa Rakonjac osvojio bronzu.

Poslednjeg dana održano je i takmičenje juniorki puškom. Vrlo blizu medalje bila je Ljiljana Cvetković, ali je na kraju završila na četvrtom mestu.

Rakonjac je u subotu, u prvom omladinskom takmičenju puškom, ostao pred vratima finala, na 10. poziciji, s 0,2 kruga zaostatka za osmoplasiranim. U nedelju je, međutim, Aleksa bio treći u kvalifikacijama, a potom u finalu i u velikoj borbi stigao do bronze.

Sredinom finala, Rakonjac je bio na deobi pete i šeste pozicije, ali je potom ušao u dobar ritam i osvojio odličje, iza Tomaševića (Hrvatska) i Estlija (Norveška).

Ljiljana Cvetković se u oba nadmtenja juniorki puškom plasirala u finala. U subotu je bila osma, a u nedelju joj je nedostajalo malo sreće i sigurnosti u finišu da dođe do medalje. Dugo je bila na trećoj poziciji, ali 20. hicem, posle koga ispada četvrtoplasirana, našu takmičarku je prestigla Nemica Štark.

Visoke plasmane u nedeljnim takmičenjima puškom su zabeležili i Petar Erdei (11), Emilija Ponjavić (14) i Anja Knežević (15. mesto).

Srpski reprezentativci na turniru u Minhenu osvojili su pet medalja. Prvog dana seniorskih takmičenja, Damir Mikec je trijumfovao vazdušnim pištoljem, a u istoj disciplini za dame Zorana Arunović je bila treća. Drugog dana Arunovićeva je osvojila zlato, a do najsjajnijeg odličja u petak je došao i miks par Arunović-Mikec. Tačku je u nedelju stavio Rakonjac.

NOVO ZLATO ZA SRPSKE STRELCE Arunovićeva i Mikec TRIJUMFOVALI u takmičenju miks parova u Minhenu (FOTO)

26.01.2024. 18:29 18:34