SRPSKI STRELAC SADA BEZ MEDALJE: Lazar Kovačević deseti u finalu Svetskog kupa u Nju Delhiju

15.10.2024. 14:02 14:05
streljastvo

Srpski olimpijac Lazar Kovačević zauzeo je deseto mesto u takmičenju vazdušnom puškom na finalnom turniru Svetskog kupa u Nju Delhiju.

Naš reprezentativac, koji je branio srebro osvojeno prošle godine, je u kvalifikacijama pogodio 625,9 krugova, a od osmog mesta i finala su ga delila 3,3 kruga.

Kovačevićev trener, Stevan Pletikosić, je ocenjujući nastup svog pulena, prokomentarisao:

– Svakako da Lazarov nastup nije baš zadovoljavajući. Međutim, treba imati u vidu da mu je tek pre nedelju dana stigla nova vazdušna puška. Oružje je zamenio posle Olimpijskih igara, na kojima je imao problema sa vazdušnom puškom. Na završnim treninzima pred turnir u Nju Delhiju je dobro gađao, ali na takmičenju se pokazalo da ipak nije imao dovoljno vremena da se prilagodi na novo oružje. Sve je to sport, idemo dalje. U sredu se Milutin Stefanović takmiči malokalibarskom puškom, navijamo za njega.

Zlato je osvojio svetski rekorder finala i olimpijski šampion, Kinez Lihao Šeng. Trijumfovao je sa samo jednim desetim delom kruga prednosti ispred evropskog vicešampiona Ištvana Penija (Mađarska).

Bronza je pripala Čehu Jiržiju Privratskom, koji je tako ponovio uspeh sa prošlgodišnjeg finala SK. Privratski je jedini od osvajača medalja sa finala Svetskog kupa 2023. u Dohi koji je danas stigao do finala. Prošle godine, ispred Privratskog plasirali su se Kovačević, osvojši srebro, i Mađar Zalan Pekler, koji je zauzeo devetu poziciju.

U kvalifikacijama je ubedljivo najprecizniji bio Danilo Denis Solaco (Italija), a finale je završio na šestoj poziciji.

Vazdušna puška, muškarci: 1. Lihao Šeng (Kina) 251,4, 2. Ištvan Peni (Mađarska) 251,3, 3. Jirži Privratski (Češka) 229,8... Kvalifikacije: 1.Danilo Denis Solaco (Italija) 633,8... 10. Lazar Kovačević 625,9.