SRPSKI PARAKAJAKAŠ U B FINALU: Strahinja Bukvić zauzeo peto mesto u polufinalu na POI u Parizu

07.09.2024. 11:02 11:05
kajak
Izvor: Kajakaški savez Srbije

Član KKK Vojvodina poslednju trku vesla u nedelju

Srpski parakajakaš Strahinja Bukvić, član Kajak-kanu kluba Vojvodina iz Novog Sada, koji je ove sezone osvojio bronzu na EP, prvu medalju na velikim takmičenjima, veslaće u B finalu na Paraolimpijskim igrama u Parizu, na kojim je debitant i prvi iz Srbije ikada u ovom sportu.

Bukvić je u drugoj polufinalnoj trci u disciplini KL2 200 m vremenom od 45,88 sekundi zauzeo peto mesto, a u A finale su išla trojica najbržih.

Pobednik njegovog polufinala bio je Austrijanac Svoboda, rezultatom 43,41 sekunda, dok su drugo i treće mesto zauzeli Brazilac Rufino de Paulo (43,50) i Italijan Volpi (44,31 ).

Iz prve polufinalne grupe, u A finale su se plasirali Britanac Filipson, koji je trijumfovao vremenom 43,79, zatim Ukrajinac Siniuk (44,20) i Uzbekistanac Abulhabibov (44,71).

Strahinja Bukvić će u B finalu imati za rivale Argentinca Atamanuka, Mađara Kiša i Kazahstanca Spataja. Njegova trka je zakazana za nedelju u 11:39, dok će A finale početi u 11,36.