Potisje i Novi Sad podelili bodove u Prvoj rvačkoj ligi

21.10.2017. 22:33 22:35
Izvor: Petrović (Potisje) i Zeljković (Novi Sad)vodili su veliku borbu

U 4. kolu Prve rvačke lige Srbije plen su podelili domaćini iz Kanjiže i gosti iz Novog Sada, koji su prikazali ujednačen kvalitet ekipa.

Domaćini su poveli pobedom na poene Dejana Petrovića nad Simom Zeljkoviće, ali je u 67 kg silovito uzvratio Zlatko Lacković položivši na pleća Norberta Lošonca za samo 30 sekundi.

Manje od minuta trajala je naredna borba u kojoj je ubedlji bio Mario Štefanek protiv Slavka Vukovića. U 77 kg Novosađani nisu imali takmičara, a u 82 kg iskusniji Vladimir Štajer nije imao težak zadatak protiv Davida Kovača. Tamaš Šlejher je dominirao protiv Dimitrija Utornika, pa je ubedljivo vođstvo od 26:0 u 5.minutu krunisao tušem. Akoš Korom je predao borbu Vladimiru Stankiću, a u okršaju superteškaša Nemanja Pavlović je bio nadmoćniji od Sabolča Horvata i pri vođstvu 19:2 rvač Potisja je diskvalifikovan zbog treće opomene.

Tekst i foto: M. Mitrović

Potisje – Novi Sad  4:4

KANJIŽA: Sportska hala „Banje Kanjiža“, gledalaca 100. Sudije: Nikola Torbica i Nenad Nenadić (Zrenjanin).

REZULTATI – 60 kg: Petrović – Zeljković 1:0 (6:2), 67 kg: Lošonc – Lacković 0:1 (tuš u 1. minutu), 72 kg: M. Štefanek – Vuković 1:0 (tuš u 1. minutu), 77 kg: Vago (Potisje) 1:0 (bez borbe), 82 kg: Kovač – Štajer 0:1 (0:8), 87 kg: Šlejher – Utornik 1:0 (tuš u 5. minutu), 97 kg: Korom – Stankić 0:1 (predaja u 1. minutu), 130 kg: Horvat – Pavlović 0:1 (2:19, diskvalifikacija u 6. minutu).