Finale plejofa stonoteniserki: Obilić Aleva – Novi Sad 4:1

19.06.2018. 13:04 13:06
Izvor: Dnevnik.rs

NOVI KNEŽEVAC: Klupska sala STK Obilić Aleva, gledalaca 100. Sudije: Mihalj Šoti i Zoltan Teke (Senta).

Šampionke iz varoši s obale Tise su nadigrale u prvoj finalnoj utakmici plejofa rivalke iz Novog Sada ubedljivim rezultatom, mada je bilo neizvesnije nego što na prvi pogled kazuje krajnji ishod.

Ekipa Obilić Aleve koju predvodi trener Nikolae Lupulesku, zabeležila je tako treću pobedu ove sezone nad Novosađankama, jer su oba puta bile uspešnije i u ligaškom delu, tako da ljubitelji stonog tenisa u Novom Kneževcu s pravom se nadaju odbrani titule.

Izabela Lupulesku je bila sigurna protiv Viktorije Tružinski ne prepustivši joj ni set, a ispoljila je bolju koncentraciju i formu od Anete Maksuti. Iskusna Ema Rečko je dobro morala da se potrudi protiv Maksutijeve, kojoj očito nikako „ne leži“ nekadašnja klupska koleginica iz Sente. Treći set je bio najneizvesniji u kome je trijumfovala Rečko 17:15.

Najsvetlija tačka u redovima Novosađanki bila je Sabina Šurjan koja je u neizvesnom nadigravanju bila uspešnija od Dragane Vignjević. Vignjevićeva se iskupila pobedom nad Tijanom Jokić. Jokić je dobila prvi set, pa je igru preuzela Vignjević, ali je izabranica trenera Novosađanki Slobodana Stojanova izjednačila na 2:2, da domaća igračica odlučujući set dobila za pobedu Obilić Aleve.

Drugi meč igra se u Novom Sadu sredu, 20. juna, u 18 sati u stonoteniskoj sali Spensa, a eventualna majstorica u petak u Novom Kneževcu.

REZULTATI: Lupulesku – Tružinski 3:0 (11:7, 11:5, 12:10), Rečko – Maksuti 3:1 (11:9, 10:12, 11:9, 17:15), Vignjević – Šurjan 1:3 (12:10, 10:12, 8:11, 9:11), Lupulesku – Maksuti 3:1 (11:6, 12:10, 8:11. 12:10), Vignjević – Jokić 3:2 (5:11, 11:6, 11:6, 8:11, 11:9).