BERBA MEDALJA SRPSKIH VESLAČA U GRČKOJ: Dobra priprema za početak sezone i Evropsko prvenstvo u Plovdivu
Srpski veslači u dubl skulu Martin Mačković i Nikolaj Pimenov ostvarili su dve pobede na Međunarodnoj regati, koja je održana proteklog vikenda u Grčkoj.
Pimenov i Mačković su prvog takmičarskog dana, 22. marta ostvarili pobedu ispred grčke posade. Srpski veslači su potom trijumfovali i drugog takmičarskog dana, 23. marta ispred posada Grčke i Litvanije.
Pimenov je 22. marta pobedio u skifu, dok je Mačković zauzeo četvrtu poziciju. Pimenov je zatim drugog takmičarskog dana ponovo trijumfovao u skifu, dok je Mačković osvojio treće mesto.
Jovana Arsić i Elena Orjabinskaja su ostvarile dve pobede u dva dana u dubl skulu.
– Zadovoljan sam postignutim rezultatima. Sve posade su stabilno odveslale trke koje su nam bile važne kao trening-trke. Prva zvanična regata očekuje nas 12. i 13. aprila u Zagrebu i predstavlja ključni deo priprema za Evropsko prvenstvo, koje će se održati u Plovdivu od 29. maja do 1. juna ove godine – izjavio je trener srpskih posada Nikola Stojić, preneo je Olimpijski komitet Srbije.