ODBOJKAŠI VOJVODINE U POBEDNIČKOM RITMU: Novosađani protutnjali Požarevcem

12.10.2024. 17:51 19:50
odbojka

Novosađani su zabeležili i drugu pobedu u Superligi maksimalnim rezultatom.

Boljom igrom u neizvesnim završnicama prva dva seta odbojkaši Vojvodine trasirali su put ka trijumfu nad Mladim radnikom u 2. kolu Superlige. Novosađani su tako upisali drugu pobedu u domaćem prvenstvu i to bez izgubljenog seta.

Odigrali su izabranici Marka Narančića bolje od domaćina i zasluženo su uzeli sva tri boda. U prva dva seta vodila se ujednačena borba, ekipe su serijama režirale preokrete, a o pobedniku se rešavalo u egal završnicama.

Kada je bilo najvažnije, Novosađani su bili koncentrisaniji, dok je domaćin grešio i to ga je skupo koštalo. Oba puta je na taj način poklonio set loptu Voši, najpre je Antunović asom odmah iskoristio priliku, a u drugoj deonici je kapiten Ubiparip realizovao drugu šansu i crveno-beli su se našli na korak od trijumfa. Treći set je već bio u znaku dominacije Vojvodinekoja je rutinski odradila posao za konačnih 3:0.

U sledeće dve utakmice Vojvodina će biti domaćin. Najpre će sledećeg vikenda dočekati Jedinstvo iz Stare Pazove, a potom subotički Spartak.

TOK UTAKMICE

Pobeda Vojvodine - 3:0

Bila je Voša rešena da završi posao u tri seta i u trećem je gubila samo na početku jer je domaćin uzeo prvi poen, a potom je diktirala ritam, igrala sigurnije, dok rival nije mogao da uhvati priključak – 15:10. Ubrzo je osvanulo i velikih 23:15 i pobeda je bila na dohvat ruke.

Novosađani na korak od trijumfa - 2:0

Voša je na početku jurila rezultat, ali je brzo stigla do preokreta. Bila je dobra u odbrani, a na semaforu je osvanulo 15:11. Odolevala je naletima rivala, koji je zapretio približivši se na poen zaostatka (16:15), a potom je bila opet na plus tri – 18:15. Međutim, uporni Požarevljani su izjednačili na 19:19 i ponovo se igralo poen za poen u finišu (21:21). Opet  su greške skupo koštale domaćina, koji je dva poena u završnici poklonio Voši, jedan i za set loptu (24:22) a drugu je iskorstio kapiten Ubiparip za 25:23 i 2:0.

Vojvodina vodi 1:0

Posle ujednačene borbe na početku seta, Savovski je zaređao četiri poena, a nadovezao se sa dva Kulpinac i Voša je napravila osetniju razliku – 13:10. Međutim, raspoložen da se dokaže protiv nekadašnjeg tima Igor Lagundžin je pogurao domaćina u seriju 5-0 i preokret na 15:13, pa je odmah tajm-autom reagovao strateg Novosađana.

Na vreme je Voša uzvratila serijom 6-1 i vratila vođstvo 21:19. Ipak se igrala egal završnica, a domaći su grešili u ključnim trenucima i tako su poklonili rivalu set loptu, a Antunović je asom stavio tačku – 25:23.

UOČI UTAKMICE

Novosađani se u 2. kolu Superlige sastaju sa Požarevljanima na gostujućem terenu.

Izabranici Marka Narančića počeli su domaće prvenstvo pobedom nad Takovom na Spensu (3:0) i žele da nastave u istom ritmu.

Potrebno je da odigraju kao u tom duelu kako bi uzeli bodove na prvom gostovanju u sezoni.

Mladi radnik – Vojvodina 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)

POŽAREVAC: SC „Požarevac“, gledalaca: 150, sudije: Milošević, Rogić (Beograd).

MLADI RADNIK: Kljajić 3, Brborić 3, Medan, Stanojević, Ilić 3, Peković (libero), Tonić, Milošević (libero), Marković 2, Goić 3, Cvetković 9, Lizanec 11, Unković 3, Lagundžin 15.

VOJVODINA: Antunović 1, Nedić (libero), Perović, Kulpinac 13, Milanović 1, Marić, Elezović, Ubiparip 10, Mišković (libero), Kopitić, Stanković 11, Kokeza 4, Aleksić, Savovski 16.