ОДБОЈКАШИ ВОЈВОДИНЕ У ПОБЕДНИЧКОМ РИТМУ: Новосађани протутњали Пожаревцем

12.10.2024. 17:51 19:50
odbojka

Новосађани су забележили и другу победу у Суперлиги максималним резултатом.

Бољом игром у неизвесним завршницама прва два сета одбојкаши Војводине трасирали су пут ка тријумфу над Младим радником у 2. колу Суперлиге. Новосађани су тако уписали другу победу у домаћем првенству и то без изгубљеног сета.

Одиграли су изабраници Марка Наранчића боље од домаћина и заслужено су узели сва три бода. У прва два сета водила се уједначена борба, екипе су серијама режирале преокрете, а о победнику се решавало у егал завршницама.

Када је било најважније, Новосађани су били концентрисанији, док је домаћин грешио и то га је скупо коштало. Оба пута је на тај начин поклонио сет лопту Воши, најпре је Антуновић асом одмах искористио прилику, а у другој деоници је капитен Убипарип реализовао другу шансу и црвено-бели су се нашли на корак од тријумфа. Трећи сет је већ био у знаку доминације Војводинекоја је рутински одрадила посао за коначних 3:0.

У следеће две утакмице Војводина ће бити домаћин. Најпре ће следећег викенда дочекати Јединство из Старе Пазове, а потом суботички Спартак.

ТОК УТАКМИЦЕ

Победа Војводине - 3:0

Била је Воша решена да заврши посао у три сета и у трећем је губила само на почетку јер је домаћин узео први поен, а потом је диктирала ритам, играла сигурније, док ривал није могао да ухвати прикључак – 15:10. Убрзо је освануло и великих 23:15 и победа је била на дохват руке.

Новосађани на корак од тријумфа - 2:0

Воша је на почетку јурила резултат, али је брзо стигла до преокрета. Била је добра у одбрани, а на семафору је освануло 15:11. Одолевала је налетима ривала, који је запретио приближивши се на поен заостатка (16:15), а потом је била опет на плус три – 18:15. Међутим, упорни Пожаревљани су изједначили на 19:19 и поново се играло поен за поен у финишу (21:21). Опет  су грешке скупо коштале домаћина, који је два поена у завршници поклонио Воши, један и за сет лопту (24:22) а другу је искорстио капитен Убипарип за 25:23 и 2:0.

Војводина води 1:0

После уједначене борбе на почетку сета, Савовски је заређао четири поена, а надовезао се са два Кулпинац и Воша је направила осетнију разлику – 13:10. Међутим, расположен да се докаже против некадашњег тима Игор Лагунџин је погурао домаћина у серију 5-0 и преокрет на 15:13, па је одмах тајм-аутом реаговао стратег Новосађана.

На време је Воша узвратила серијом 6-1 и вратила вођство 21:19. Ипак се играла егал завршница, а домаћи су грешили у кључним тренуцима и тако су поклонили ривалу сет лопту, а Антуновић је асом ставио тачку – 25:23.

УОЧИ УТАКМИЦЕ

Новосађани се у 2. колу Суперлиге састају са Пожаревљанима на гостујућем терену.

Изабраници Марка Наранчића почели су домаће првенство победом над Таковом на Спенсу (3:0) и желе да наставе у истом ритму.

Потребно је да одиграју као у том дуелу како би узели бодове на првом гостовању у сезони.

Млади радник – Војводина 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)

ПОЖАРЕВАЦ: СЦ „Пожаревац“, гледалаца: 150, судије: Милошевић, Рогић (Београд).

МЛАДИ РАДНИК: Кљајић 3, Брборић 3, Медан, Станојевић, Илић 3, Пековић (либеро), Тонић, Милошевић (либеро), Марковић 2, Гоић 3, Цветковић 9, Лизанец 11, Унковић 3, Лагунџин 15.

ВОЈВОДИНА: Антуновић 1, Недић (либеро), Перовић, Кулпинац 13, Милановић 1, Марић, Елезовић, Убипарип 10, Мишковић (либеро), Копитић, Станковић 11, Кокеза 4, Алексић, Савовски 16.