PORAZ ODBOJKAŠA VOJVODINE: Novosađani poklekli pred Radničkim u derbiju kola

08.03.2024. 18:43 21:14
Izvor: Filip Bakić

Odbojkaši Vojvodine izgubili su u derbiju 20. kola Superlige od Radničkog 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 16:25) i nisu uspeli da se vrate na pobednički kolosek, nego su zaređali treći poraz u prvenstvu.

Kragujevčani su pokazali zašto su u vrhu tabele i iskusan tim iz Šumadije zasluženo je slavio u Spensu, iako su domaći imali svojih šansi.

Drugi put ove sezone je Radnički bio bolji od Vojvodine, koja je u prvom međusobnom susretu u "Jezeru" ispustila prednost od dva seta i na kraju izgubila u taj-brejku.

S obzirom na to da se bliži plej–of, Novosađani će imati još dve utakmice, protiv Borca iz Starčeva i kraljevačke Ribnice, da osiguraju što bolju poziciju na tabeli.

U derbiju sa Radničkim Vošu je odmah zadesio peh. Posle samo tri poena, skočni zglob je povredio prvi libero Stefan Negić i napustio je teren. Zamenio ga je mladi Stefan Đogić. To je malo poremetilo domaćina, koji je tada, a i u ostatku duela jurio rezultat, ali se vraćao u igru u završnicama setova.

U prvom Voša ipak nije mogla ozbiljnije da pripreti rivalu, ali je u drugom režirala izjednačenje 23:23. Međutim, iskusni igrači gostujuće ekipe uzeli su dva poena za 2:0.

Radnički je bio na putu do pobede, diktirao je ritam, poveo 19:15, a domaćin je tada „dodao gas“ i serijom 8-1 preokrenuo na 23:20. Drugu set loptu iskoristio je Ubiparip i izborio četvrti set.

Uprkos izgubljenom setu gosti su i dalje vodili glavnu reč. Stigli su do prednosti 15:9, ali je Voša u tim trenucima i dalje igrala borbeno. Ipak, Radnički je ubrzo imao i velikih 23:12 i trasiran put ka trijumfu.