Superliga Srbije: Šampion lako sa Subotičanima

04.10.2020. 20:24 20:28
Izvor: F. Bakić/Vojvodina NS seme-Spartak

Odbojkaši Vojvodine bez većih problema preskočili su i četvrtu prepreku u domaćem šampionatu.

Ovoga puta bili su bolji iod Spartaka iz Subotica, koji je često znao da namuči Novosađane. Ovoga puta Vojvodina je bila na visini zadatka i nije kalkulisala.

Uprkos umoru od puta u Italiji, gde su učestvovali na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona, odbojakši Vojvodine odigrali su prvenstveno disciplinovano, odgovorno i ozbiljno. Od početka utakmice videla se ozbiljnost aktuelnog šampiona.

Prvi set su rešili ubedljivo iako je trener siniša Gavrančić na teren izveo kombinovani sastav. Želeo je svim igračima da pruži šansu i da podeli minutažu. Oni su mu na najbolji način vratili ne dozvolivši rivalu da im poremeti ritam. Šansu je dobio Luka Čubrilo na pioziciji dizača, a na prijemu, uz Perića, bio je Kovačević. Ono što je bilo za svaku hvalu je blok Novosađana koje je bilo njihovo najjače oružje. Preciznim servisom, kao i jako malim brojem grešaka u napadu Vojvodina je stekla ubedljivo vođstvo 17:10 i do kraja lagano privela prvi set kraju.

U drugom setu Subotičani su zaigrali konkretnije, pokazavši da se neće lako predati. Gavrančić je i tada onovo promešao karte. Todorović je ušao umesto Kovačevića, tako da je Vojvodina opet dominirala. Subotičani su uspevali da se približe, ali ne i da preokrenu rezultat.

U poslednjem setu, trećem, umesto Perića dizač je bio Kovačević, Vojvodina je igrala koliko je bilo potrebno, re rasipajući bespotrebno snagu i energiju. U drugom delu 3. seta Buša je dobio šansu umesto korektora Blagojevića i valjano odradio posao. Vojvodina je uspešno sa maksimalnim rezultatom okončala meč sa Spartakom, a sledeće subote gostovaće u Nišu.

- Jako je važno to što smo, posle napornog puta, uspeli da disciplinovano i kvalitetno odigramo protiv Subotičana, bilo je to gotovo školski. Od nas se očekivala pobeda i mi smo je ostvarili. Šansu sam ukazao svim igračima io oni su je iskoristili - kratko je prokomentarisao trener Novosađana Siniša Gavrančić.

Vojvodina - Spartak 3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

NOVI SAD: SPC Vojvodina, bez prisustva publike, sudije: Leko - Peić.

VOJVODINA: Simić 7, Brborić (l), Čubrilo, Bajandić 7, Kovačević 4, Negić (l), Mašulović 10, Bošnjak, Buša 3, Blagojević 14, Prišić, Todorović 1, Rudić, Perić 10.

SPARTAK: Milović (l), Marković, Jungić 10, Tomčić, Peić (l), Seizović 7, Nestorović 13, Rikardo Norberto 5, Dulić, Tumbas 3, Pavlović 5, Medurić.