Superliga: Šampion slavio posle velikog preokreta

01.11.2019. 21:36 22:24

Trebalo je odbojka­šima Vojvodine NS seme sat ipo utakmice sa Partizanom da dostignu svoj prepoznatljivi nivo igre i da gotovo izgubljenu situaciju pretvore u veliku pobedu u jednom od derbija šampionata.

Kao i uvek došao je Partizan da se nadigrava, željan šampionskog skalpa, a malo mu je nedostajalo da dođe do većeg dela bodovnog kolača da crveno-bele u pravom trenutku nije pokrenuo najiskusniji, Miloš Mikić.

Prvi set protekao je u izjednačenoj borbe do svoje polovine, a sredinom seta domaćin je iskoristio nekoliko prilika i imao kontrolu nad rezultatom. Marko Nikolić, nekada igrač Vojvodine pokrenuto je Partizan i sa 10 poena u prvom periodu igre bio najznačajnija figura. Propustila je Vojvodina u prvom setu četiri set lopte, a Beograđani su osvojili set razliku uprkos činjenici da su zabeležili 12 grešaka.

Nastavio je Partizan na istom nivou i veoma brzo poveo 9:4 u nastavku. Trener domaćih Siniša Gavrančić tada je napravio možda i krucijalnu izmenu kada je Perića zamenio Kovačevićem. Malo pomalo Vojvodina je topila zaostatak i uspela da izjednači.

Ponovo je Partizan bolje počeo treći set, poveo 8:5, a Vojvodina je ekspresno uzvratila i izjednačila 10:10. Igralo se poen za poen sve do vođstva 17:15 za goste, a tada je stvari u svoje ruke preuzeo najiskusniji kod domaćih Miloš Nikić i sa tri vezana as servisa inicirao seriju 5:0. To je upravo nedostajalo Šampionu da pokaže pravo lice, ali od tada sve je išlo na vodenicu domaćih koji su osvojili treći set. Samo u prvih 10 poena četvrtog seta Partizan je parirao crveno-belima, tada je serija 5:0 vratila Novosađane u vođstvo, a zatim viđena je totalna dominacija aktuelnog Šampiona gde su Nikić i Kovačević vodili kolo, ali su ih saigrači sjajno ispratili i došlo je do izjednačenja. Nošeni dobrom igrom crveno-beli su ekspresno dobili i peti set i zaključili veliki preokret.

M. Ristić

Vojvodina NS SEME - Partizan 3:2 (26:28, 24:26, 25:20, 25:16, 15:8)

NOVI SAD: Mala hala  SPC Vojvodina, gledalaca 550, sudije: Savić-Zotović (obojica iz Beograda)

VOJVODINA NS SEME: Simić 15, Lakčević (l) Bajandić, Bojičić, Kovačević 12, Negić (l), Mašulović 12, Buša, Blagojević 20, Radović, Todorović 4, Perić 2, Nikić 15

PARTIZAN: Radović, Koprivica 10, Marinović 18, Lekić 8, Đorđević 2, Huzejrović 1, Janković 6, Kisić 3, Stašević (l), Cvetković, Petrović 2, Pajević, Peković (l), Nikolić 23.