Superliga: Radnički savladan za nastavak niza

10.12.2018. 08:11 08:12

Odbojkaši Vojvodine NS seme zabeležili su još jednu pobedu u domaćem prvenstvu, 10. u nizu i drže lidersko mesto u Srbiji.

Vojvodina NS semeRadnički (K) 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:20)

NOVI SAD: Mala sala SPC Vojvodina, gledalaca: 150, sudije: Balandžić i Vuković (oboje iz Beograda).

VOJVODINA NS SEME: Simić 4, Vučićević 12, Fundora, Škundrić (l), Negić (l), Kovačević 3, Vijecki 8, Kujundžić 19, Kostić, Mehić 10, Radević 9, Todorović, Rudić, Perić.

RADNIČKI: Stefanović 4, Goić 5, Veljović, Pantović, Živić, Stevanović 19, Vidović, Ilić 10, Pantelić (l), Perović 11, Krstić 8.

Radnički se još jednom pokazao u lepom svetlu, odigrao na iskustvo, ali to nije bilo dovoljno za više od osvojenog seta u susretu sa aktuelnim šampionom.

Samo je početak prog seta pripao gostima, ali kada je Vojvodina uspostavila željenu igru, sve je krenulo u očekivanom smeru. Raspucani Vučićević, dobri servisi, kao i blok doneli su lagano vođstvo crveno-belima. Na kraju, odnos 6:1 u blokovima doneo je prevagu.

Slično je bilo i u nastavku, do tehničkog tajm-auta su Šumadinci imali osetno vođstvo (12:8), ali posle kontre i bloka Mehića, te as servisa Kovačevića, domaćin je vratio izjednačenje. Jedna greška Radničkog bila je dovoljna da domaćin preuzme sve u svoje ruke, a kasnije dva neodbranjiva servisa Kujundžića doneli su rezultat 23:18 i brzo dupliranje vođstva.

S promenama u postavi nastavio je šampion ovaj meč. Poneka greška u napadu domaćina, ponovo je pogurala goste koji su se razigrali i održavali vođstvo. Kod rezultata 18:20, imao je Mehić kontru, ali je izblokiran pa set nije otišao u neizvesnu završnicu i Kragujevčani su smanjili zaostatak iako su u trećem setu načinili čak 11 grešaka (Voša je imala osam grešaka).

Na početku četvrtog perioda igre gosti su držali dobar nivo igre, ali 12:10 na obaveznom odmoru najavili su bolji period igre crveno-belih. Posle još jedne greške gostiju, Voša je povela 20:16 i uz još dobrih servisa Kujundžića (dva asa) došla do nedostižnog vođstva koje je pretvorila u nova tri boda.