Superliga plej-of: Šampion posle drame u finalu (foto)

13.04.2023. 19:54 19:56
Izvor: Dnevnik/F. Bakić

Iako su bili na korak od pobede, odbojkaši Vojvodine pobedili su Spartak tek u petom setu dramatične majstorice polufinala plej-ofa.

Novosađani su posle dva i po sata slavili pred brojnom publikom u Spensu i rezultatom 2:1 u seriji obezbedili su finale i duel sa Partizanom u borbi za najvažniji domaći trofej. Ekipa Slobodana Boškana igraće za sedmu uzastopnu titulu i jedini pehar ove sezone. Posle lagane pobede u Subotici za 1:1, Vojvodina je odigrala najuzbudljiviju utakmicu, a Spartak je još jednom pokazao da mu gostujući teren u Novom Sadu ne predstavlja nikakvu prepreku.

Mogli su Subotičani da povedu 1:0, imali su sve vreme inicijativu i tri puta tri poena prednosti. U egal završnici su, međutim, greškom poklonili Voši poslednji poen, uz neiskorišćene tri set lopte.

Domaćin je u dominantnom stilu povećao prednost na 2:0, ali je tada počela prava drama. Vidno motivisani da opstanu u utakmici, gosti su se borili su se za svaki poen, Kan se razigrao, blok je bio na prvom mestu i tako su preuzeli kontrolu nad mečom. Iskoristili su i pad koncentracije Novosađana, kao i prvu set loptu, uz veliku prednost (24:18) pa su smanjili na 2:1.

Bili su „golubovi” u naletu, hitali ka taj-brejku, vodili i pet razlike (14:9) ali je domaćin uhvatio priključak. U napetom i nervoznom nadigravanju u završnici Spartak je bio bolji, iskoristio je drugu set loptu greškom Buculjevića i izborio peti set – 2:2.

Ni ovde nije manjkalo uzbuđenja. Gosti su poveli 6:4, Voša je uspevala da stiže do izjednačenja, ali nikako da preokrene (13:13). Tri meč lopte Spartak nije iskoristio, a Krsmanović je blokom konačno doveo Vošu u vođstvo i do prve prilike da završi duel (17:16). Na isti način je i osvojen poslednji poen i počelo je slavlje sa navijačima u Spensu.

Finalna serija, koja se igra na tri pobede, počinje u sredu, 19. aprila, a prednost domaćeg terena imaće Vojvodina.

VojvodinaSpartak (S) 3:2 (30:28, 25:15, 18:25, 24:26, 18:16)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 700, sudije: Rogić, Cvetković (Beograd).

VOJVODINA: Simić 8, Milanović, Bajandić, Zečević 1, Negić (libero), Rudić, Kavogo, Ubiparip 10, Mišković (libero), Antunović, Buculjević 6, Parapunov 23, Krsmanović 12, Mehić 20.

SPARTAK (S): Milović (libero), Mašulović 16, Jungić 1, Tomčić, Peić (libero), Lečić, Vulikić, Šuvački, Sebek, Kan 31, Dulić 1, Pavlović 7, Omar 20, Tumbas.