104.8191

Суперлига плеј-оф: Шампион после драме у финалу (фото)

13.04.2023. 19:54 19:56
Извор: Дневник/Ф. Бакић

Иако су били на корак од победе, одбојкаши Војводине победили су Спартак тек у петом сету драматичне мајсторице полуфинала плеј-офа.

Новосађани су после два и по сата славили пред бројном публиком у Спенсу и резултатом 2:1 у серији обезбедили су финале и дуел са Партизаном у борби за најважнији домаћи трофеј. Екипа Слободана Бошкана играће за седму узастопну титулу и једини пехар ове сезоне. После лагане победе у Суботици за 1:1, Војводина је одиграла најузбудљивију утакмицу, а Спартак је још једном показао да му гостујући терен у Новом Саду не представља никакву препреку.

Могли су Суботичани да поведу 1:0, имали су све време иницијативу и три пута три поена предности. У егал завршници су, међутим, грешком поклонили Воши последњи поен, уз неискоришћене три сет лопте.

Домаћин је у доминантном стилу повећао предност на 2:0, али је тада почела права драма. Видно мотивисани да опстану у утакмици, гости су се борили су се за сваки поен, Кан се разиграо, блок је био на првом месту и тако су преузели контролу над мечом. Искористили су и пад концентрације Новосађана, као и прву сет лопту, уз велику предност (24:18) па су смањили на 2:1.

Били су „голубови” у налету, хитали ка тај-брејку, водили и пет разлике (14:9) али је домаћин ухватио прикључак. У напетом и нервозном надигравању у завршници Спартак је био бољи, искористио је другу сет лопту грешком Буцуљевића и изборио пети сет – 2:2.

Ни овде није мањкало узбуђења. Гости су повели 6:4, Воша је успевала да стиже до изједначења, али никако да преокрене (13:13). Три меч лопте Спартак није искористио, а Крсмановић је блоком коначно довео Вошу у вођство и до прве прилике да заврши дуел (17:16). На исти начин је и освојен последњи поен и почело је славље са навијачима у Спенсу.

Финална серија, која се игра на три победе, почиње у среду, 19. априла, а предност домаћег терена имаће Војводина.

ВојводинаСпартак (С) 3:2 (30:28, 25:15, 18:25, 24:26, 18:16)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 700, судије: Рогић, Цветковић (Београд).

ВОЈВОДИНА: Симић 8, Милановић, Бајандић, Зечевић 1, Негић (либеро), Рудић, Кавого, Убипарип 10, Мишковић (либеро), Антуновић, Буцуљевић 6, Парапунов 23, Крсмановић 12, Мехић 20.

СПАРТАК (С): Миловић (либеро), Машуловић 16, Јунгић 1, Томчић, Пеић (либеро), Лечић, Вуликић, Шувачки, Себек, Кан 31, Дулић 1, Павловић 7, Омар 20, Тумбас.