Liga nacija: Srbija bolja od Dominikanske Republike

29.05.2019. 19:20 08:37
Izvor: Odbojkašice Srbije Foto: FIVB

KONELJANO: Odbojkašice Srbije pobedile su reprezentaciju Dominikanske Republike 3:1 (25:17, 18:25, 25:12, 25:19), u drugom kolu druge nedelje Lige nacija.

Posle poraza od od Amerikanki, odbojkašice Srbije su se trgle i mnogo bolje odigrale meč u Koneljanu te protiv Dominikanki došle do treće pobede u Ligi nacija.

Početak utakmice obeležila je neizvesna borba u kojoj su se reprezentacije smenjivale u vođstvu, a Srbija je preuzela potpunu kontrolu posle drugog tehničkog tajm-auta. Sjajnim servisima Jelena Blagojević započela je seriju kojom je rešila set i aktuelne svetske i evropske šampionke su povele.

U drugom setu usledio je pad u igri naših odbojkašica koje su se dobro držale u prvoj polovini tog perioda igre. Međutim, zakazao je prijem, a selektor Terzić je kritikovao igračice da sve, osim Mine Popović, ne rizikuju dovoljno na servisu, to su Dominikanke iskoristile i izjednačile.

Gubitak drugog seta probudio je naše devojke, što se videlo po njihovoj seriji 8:1 do prvog tehničkog tajm-auta. Iako su Dominikanke posle pauze uspele da se trgnu, Srbija je brzo pronašla ritam, otišla na dvocifrenu prednost i ubedljivo rešila treći set sa 25:13.

Naša ekipa je u četvrtom setu nastavila u istom ritmu, tačnije Dominikanke su podigle nivo igre, pa su ponovo ozbiljno pretile. Ipak, predvođena Anom Bjelicom, reprezentacija Srbije je uspela da prelomi rezultat posle drugog obaveznog tajm-auta i meč rutinski privede kraju.

M. R.

Srbija – Dominikanska Republika 3:1 (25:17, 18:25, 25:12, 25:19)

KONELJANO: Hala Zipos, gledalaca: 600, sudije: Burkijevič (Poljska), Rodriges Hativa (Španija).

SRBIJA: Buša, Lazović 16, Antanasijević, Popović 13, Savić, Mirković 2, Pušić (l), Bjelica 24, Aleksić 7, Blagojević 13, Kocić, Lozo, Kubura, Gočanin (l).

DOMINIKANSKA REPUBLIKA: Ž. Radriges, Mehija 3, Frika 3, Peres 4, M. Rodriges, Flores, Brens 5, Penja 6, De la Kruz 7, B. Martines 16, Ž. Martines 5, Lopes 7, Karo (l).