Prva liga za odbojkaše: Presudilo iskustvo lidera

21.12.2019. 17:49 17:51
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

U jednom od vojvođanskih prvoligaških derbija presudilo je iskustvo odbojkaša Borca iz Starčeva koji su pobedom zadržali lidersku poziciju, ali je malo falilo da mladi sastav Novog Sada pomrsi račune favoritu. Uz malo sreće i bolje realizacije bitnih lopti, mogao je domaćin do minimum boda.

Meč je, ispostavilo se, rešen posle prvog seta. Odlično su Novosađani igrali u polju, škripalo je na servisu, ali su bili izuzetno konkurentni mnogo iskusnijem sastavu  sa druge strane. Vodio je domaćin od početka (6:2), vratio se Borac, ali samo na kratko. Ponovo su momci u plavom blokom preuzeli kontrolu, a posle grešaka Poznića poveli 21:17. Tada, skratila se ruka mladom timu, a Starčevci su to iskoristili, samo za rezultatski povratak. Imao je Novi Sad dve set lopte (24:22), ali je mladost učinila svoje i gost je serijom 4:0 rešio taj set u svoju korist.

Poveli su domaći u drugom setu 7:4, a serija 6:0 Borca odvela je lidera u mirne vode. Raspucao se Zindović, sa domaće strane Prišić, da bi, posle osvajanja poena u serijama oba tima, rezultat bio 18:18. Tada je gostima pomogao sudija Očenaš, oštetio domaće i donekle rešio pitanje pobednika, a istakao se greškom glavni sudija na štetu Novosađana i na set lopti.

Treći period bio je puka formalnost, Borac je poveo 5:0, uvećao prednost veoma brzo na čak osam poena viška (14:6). Trudili su se domaći, lagano topili zaostatak, da bi u završnici stigli dio 19:22, ali je ponovo bolji servis gostiju presudio i rešio pitanje pobednika.

M. Ristić

Novi Sad ManeksBorac (S) 0:3 (24:26, 22:25, 19:25)

NOVI SAD: Mala sala SPC Vojvodina, gledalaca: 100, sudije: Očenaš (Bački Petrovac), Rakićević (Beograd).

NOVI SAD MANEKS: Đurić 5, Medak (l), Zubić, Ćuk 5, Lukić 1, Prišić 14, Vojvodić 2, Bošnjak 4, Mehić, Bugarinović (l), Piljojčić 4, Šarović 10, Bogunović 1.

BORAC (S): Zindović 12, Rakita, Miletić (l), Madić 6, Milošević, Drobnjak, Micić, Lončar 6, Krstić, Poznić 10, Knežević 8, Rajković 5.

Podrška Vojvodine NS seme

Mladi novosadski tim imao je podršku većeg dela uprave i čitavog stručnog štaba Vojvodine NS seme. Dosta igrača iz crveno-belog pogona upravo se “kali” na prvoligaškoj sceni.

- Dopada mi se ono što sam video na ovom meču, iako nam rezultat u ovom trenutku nije prioritet. Imamo dosta naših igrača u redovima Novog Sada, došli smo da ih podržimo, ali i vidimo kako rade i napreduju. Tu su pre svega Bošnjak, Šarović i Prišić, dobro su se pokazali i oni sigurno kucaju na vrata prvog tima Vojvodine, a gledaćemo ih i ubuduće i biće još ovakvih kontrolnih mečeva – rekao je Dragoljub Zbiljić, predsednik UO Vojvodine NS seme.