Požarevljani deklasirali Vojvodinu u mini ligi

23.03.2019. 19:52 19:54
Izvor: Dnevnik.rs

Vojvodina NS seme – Mladi radnik 0:3 (20:25, 27:29, 20:25)

Odbojkaši Vojvodine NS seme doživeli su neočekivani poraz u 8. kolu mini–lige od petoplasirane ekipe Mladog radnika. Požarevljani, koji se bore za ulazak u polufinale plej–ofa, došli su u Novi Sad tražeći svoju šansu za bitne bodove i istrajali su u nameri da se kući vrate  pobedom nad aktuelnim šampionom.

Vojvodina je još pre dva kola obezbedila prvo mesto pred početak plej–ofa i očigledno je da joj je manjkalo motiva u ovom susretu u kom nije uzela ni set. Izabranici Siniše Gavrančića zabeležili su tako drugi poraz zaredom, jer su u prošlom kolu u Beogradu izgubili od Crvene zvezde. Novosađani su posle izvesnog vremena mogli da računaju na oporavljenog kapitena Mirana Kujunyića i Božidara Vučićevića, ali ni to im ovog puta nije bilo od pomoći.

Opušteno su ušli u ovaj meč aktuelni šampioni, što su razigrani gosti, željni pobede, znali da iskoriste. Bezidejni napad domaćina nije mogao da se meri sa dobrom odbranom Požarevljana, koji su na tehničkom tajm–autu bili u plusu šest poena – 12:6. Nije Voša imala snage da se vrati u ovaj set, pa je Mladi radnik poveo 1:0. Nagovestili su Novosađani preokret u nastavku, ali su prokockali prednost od 12:5. Igrali su egal do same završnice drugog seta, koji je na kraju, uz dosta sreće ipak pripao gostima. Posle izgubljene i te deonice, gosti su dodali gas, dok je Vojvodina izgledala kao da se potpuno predala. Popravila je taj utisak kada se Mladom radniku približila na dva poena (16:14) ali je scenario mogućeg izjednačenja ipak ostao samo zamisao i Požarevljani su u laganom ritmu uzeli treći set za konačnih 3:0 i veliku pobedu u Novom Sadu.

K. Bugarski

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 150, sudije: Popović (Sremski Karlovci), Simonović (Kragujevac).

VOJVODINA NS SEME: Simić 9, Vučićević 14, Fundora, Škundrić, Negić, Kovačević 5, Vijecki, Kujundžić 13, Kostić 1, Mehić 7, Radević 1, Todorović, Rudić.

MLADI RADNIK: Buša 16, Pajkić, Savić, Vulikić, Kovačević 9, Ilić S. 5, Batak 8, Stević, Ubiparip, Lečić 7, Nadaždin, Ilić I, Jelić, Keita 8.