POSLE 15 UTAKMICA PRVI PORAZ ŠAMPIONKI: Jedinstvo pokleklo pred poslednjim timom na tabeli i prepustilo vrh TENT-u

11.02.2024. 18:18 18:33
Izvor: CEV

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove doživele su prvi poraz u sezoni i posle 15 utakmica u 16. kolu Superlige, neočekivano, bolji od njih bio je poslednji tim na tabeli, beogradski Radnički i to maksimalnim rezultatom.

I to je moralo da se desi. Šampionke Srbije prekinule su trijumfalni niz i prvi put su morale da pruže ruku rivalkama, a ovim porazom svrgnute su sa liderske pozicije.

Iznenađenje je da je bolja od prvakinja bila baš poslednja ekipa, kojoj je ovo i prva pobeda u sezoni. Do podviga je Radnički došao u tri seta, a samo u drugom je Jedinstvo uspelo da odigra egal završnicu.

Izabranice Jova Cakovića u sredu su imale tešku utakmicu u Švajcarskoj u kojoj su u „zlatnom setu“ izgubile 14:16 od Nojšatela i ostale bez polufinala CEV kupa.

Verovatno je i to ostavilo traga na ekipu iz Stare Pazove, koja je poklela potom u domaćem prvenstvu u kom je poslednji put poražena u finalnoj seriji na kraju prethodne sezone.

U sledećem kolu Staropazovčanke dočekuju Inđiju.

Radnički – Jedinstvo 3:0 (25:19, 25:23, 25:18)

BEOGRAD: SH „David Kalinić“, gledalaca: 100, sudije: Janković, Miladinović.

RADNIČKI: Sezar 16, Radmilović, Kimberli 22, Tomović 3, Ostojić, Simovski 2, Mišćević, Vukmanov, Simić 1, Lekić 4, Baković (libero), Stanojević 7, Radaković (libero).

JEDINSTVO: Vajagić 8, Osmajić 8, Medved (libero), Lakićević, M. Miljević 3, Nedeljković 1, Pavlović, Šućurović 2, Todić, Tica 7, T. Miljević 12, Kukilo, Dragović 3.

Standings provided by Sofascore
STAROPAZOVČANKE ISPUSTILE „ZLATNI SET”: Odbojkašice Jedinstva bez polufinala CEV kupa

07.02.2024. 21:56 22:03
Odbojkašice Jedinstva ne staju: Šampionke slavile u derbiju kola, Sremice opet bolje od Partizana

03.02.2024. 22:13 22:17